Klej do przedłużania paznokci – krótki poradnik przed zakupem

0
1246
Klej do przedłużania paznokci

Przedłużanie paznokci to obecnie jeden z najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych zabiegów kosmetycznych dedykowanych dla tej części dłoni. Przedłużanie może być wykonane zarówno w salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie – we własnym miejscu zamieszkania. Wymaga od nas zastosowania specjalnego zestawu preparatów lub urządzeń, spośród których szczególne znaczenie ma klej do tipsów. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy jak oraz dlaczego stosuje się klej do tipsów oraz jak dobrać „klej idealny”, który pomoże nam cieszyć się przedłużonymi paznokciami jak najdłużej.

Tipsy i kleje w telegraficznym skrócie – jak dokleja się tipsy?

Zgodnie z opinią specjalistów, odpowiednio dobrany klej to klucz do sukcesu w przedłużaniu paznokci. Ma on równie duże znaczenie, co wybór gilotynki docinającej jak jakość samych naklejanych tipsów. Jak przeprowadza się tego typu zabieg? W dużym skrócie: tipsy nakleja się mniej więcej w połowie długości płytki paznokcie, pokrywając z wewnętrznej strony klejem. Należy przy tym upewnić się, że klej został rozprowadzony równomiernie, a między tipsem i paznokciem nie ma żadnych pęcherzyków powietrza. Można w tym celu docisnąć delikatnie tipsa do płytki paznokcia. 

W jednym komplecie tipsów znajdziemy zazwyczaj kilka (lub więcej) ich wersji różnych długości. Pozwala to na wybór konkretnego tipsa do każdego z paznokci naszych dłoni, jak i stóp. Warto podkreślić, że niektóre panie stosują również tipsy na paznokcie stóp. Szczególnie te, których paznokcie mają tendencję do nierównego rośnięcia lub pękania. Wówczas, tipsy są skutecznym sposobem, by ukryć tę niedoskonałość.

Klej do tipsów – co warto wiedzieć przed zakupem?

Od jakości użytego przez nas kleju do tipsów zależeć będzie ich trwałość oraz odporność na różnorodne obrażenia. Warto pamiętać, że tipsy są narażone na częste i gwałtowne zderzenia z płaskimi powierzchniami oraz chropowatymi obiektami. Wraz z pozostałą częścią naszej dłoni, przedłużone paznokcie biorą udział we wszystkich działaniach manualnych.

W wyborze kleju do przedłużania paznokci warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na czas schnięcia. Powinien on zostać określony przez producenta na opakowaniu. Najszybciej schnące rodzaje klejów to te, które zasychają w ciągu kilku sekund po ich aplikacji. Znajdziemy również kleje zastygające dopiero po kilku minutach.

Sposób aplikacji to kolejne istotne kryterium, mające duży wpływ na przebieg całego zabiegu. Poszczególne kleje mogą być wyposażone w odmienne aplikatory, pozwalające na mniej lub bardziej precyzyjne wykonanie zabiegu. Szczególnie warte polecenia są te kleje, które nakłada się za pomocą specjalnego pędzelka (najczęściej – dołączonego do opakowania). Jest to najskuteczniejszy sposób, by pokryć tipsa i paznokieć szczelną warstwą kleju, nie pozostawiając żadnych ubytków.

Przeznaczenie to kolejna ważna sprawa w ocenie przydatności danego kleju. Niektóre z nich mogą nadawać się nie tylko do przyklejania samego tipsa, ale również – do przyklejania różnego typu ozdób na płytkach paznokci. Kleje takie polecamy szczególnie tym paniom, które lubią eksperymentować z wyglądem swoich paznokci na różne sposoby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]