Komfort podczas aplikacji sztucznych rzęs – płatki pod oczy

0
1660
Komfort podczas aplikacji sztucznych rzęs – płatki pod oczy

Kiedy rzucimy hasło „komfort podczas zabiegu przedłużania rzęs” do naszych głów wpadną różne rzeczy. Najczęściej będzie to wygodne łóżko/fotel kosmetyczny, miły zapach w gabinecie, przyjemna rozmowa ze stylistką czy też niewydłużający czas wykonywania zabiegu. Niewiele z nas jednak pomyślało o kwestii bardzo małej, jaką są płatki pod oczy.

Dlaczego są aż tak istotne? Ano, dlatego, że poza funkcjami czysto użytecznymi – a więc tymi opartymi na pomocy kosmetyczce przy oddzieleniu jednej powieki od drugiej – płatki pod oczy spełniają jeszcze funkcje umilające czas naszym Klientkom oraz upiększające ich skórę pod oczami.

Aby jednak taki efekt osiągnąć, należy pamiętać, czego unikać, a co wybierać.

platki

Hydrożelowe płatki pod oczy. Źródło: amazinglashes.pl/platki

Taśmy czy płatki?

Oto jest pytanie. Wiele z nas – stylistek rzęs – na pewno miało do czynienia z obiema formami separacji rzęs górnych od dolnych. Znamy plusy i minusy obu metod. Taśmy – choć są zdolne do długiego wytrzymywania oraz lepiej się przyczepiają, okazują się być mniej komfortowe od płatków. Klientki skarżą się na ciągnięcie skóry podczas zdejmowania taśm, a także na wysuszenia. Płatki natomiast – szczególnie te hydrożelowe oraz kolagenowe – zbierają wiele pochwał. Nie tylko miło chłodzą okolice oczu, ale również pozytywnie wpływają na kondycję skóry, uelastyczniając ją, nawilżając oraz wygładzając.

Skoro płatki – to jakie?

W wielu sklepach kosmetycznych, a szczególnie tych poświęconych sztucznym rzęsom (najczęściej internetowych) odnajdziemy różne propozycje płatków do separacji powieki górnej i dolnej. Są wśród nich zarówno proste płatki bez dodatkowych udogodnień, jak i płatki wzbogacone o czynniki, które mają realny wpływ na odczuwanie komfortu przez Klientki podczas oraz po zabiegu. Klientki spośród swoich ulubionych płatków najczęściej wymieniają chłodne płatki hydrożelowe oraz przyjemne płatki kolagenowe. Oba rodzaje polepszają wygląd oraz kondycję skóry Klientek, co spotyka się z wdzięcznością i sporym zadowoleniem.

Płatki hydrożelowe charakteryzują się tym, że w bardzo łatwy sposób można nimi schłodzić skórę naszej Klientki – na przykład w gorący dzień. Dodatkowo zadbają one o prawidłowe nawilżenie skóry. Dzięki swojej budowie zawierają w sobie spore ilości wody oraz składników, która ułatwiają tej wodzie wniknięcie w skórę pod oczami Klientek.

Płatki kolagenowe zaś posiadają w swoim składzie kolagen, który naturalnie występuje w organizmie człowieka i odpowiada za odbudowę tkanek skóry. Dzięki niemu nasze Klientki będą mogły liczyć na szybszą regenerację skóry pod oczami oraz jej lepsze odżywienie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]