Kompleks uzupełniający na dzień dla kobiet w okresie menopauzy

0
2914
Kompleks uzupełniający na dzień dla kobiet w okresie menopauzy

Menopauza kojarzy się najczęściej z fizycznymi dolegliwościami. Nagłe uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, ogólne rozdrażnienie to podstawowe problemy, z którymi musi się zmierzyć kobieta. Do tego dochodzi także potrzeba zmiany sposobu pielęgnowania skóry. W tym ostatnim niezastąpione są dermokosmetyki marek aptecznych. Krem Vichy Neovadiol Kompleks Uzupełniający to jedno z rozwiązań rekomendowane dla kobiet w okresie menopauzy, którym zależy na przywróceniu właściwej gęstości skóry i odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Wymagająca cera w czasie menopauzy

Proces starzenia sié skóry jest uzależniony przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych. Choć pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się w okolicy 25. roku życia, to zmiany zachodzące w układzie hormonalnym sprawiają, że po 40. roku życia na twarzy pojawiają się bardziej zauważalne oznaki starzenia. Wówczas większość kobiet ma zmarszczki, które nie są jedynymi objawami starzenia skóry. Obniżający się poziom estrogenu wpływa na kondycję skóry, która staje się cieńsza i bardziej przesuszona. Znacznie szybciej spada również zawartość kolagenu stanowiącego podstawę włókien podporowych skóry. Jednocześnie skóra traci kwas hialuronowy, który dzięki wiązaniu cząsteczek wody odpowiada za odpowiedni poziom nawilżenia skóry. To dlatego tak ważne staje się sięganie po kosmetyki odpowiednio dobrane do wieku i kondycji skóry. Krem Neovadiol Kompleks Uzupełniający wspiera odbudowę włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne za jędrność skóry wpływając nie tylko na widoczność zmarszczek, ale również na cały owal twarzy. Sposobem na przesuszoną cerę staje się odbudowa bariery lipidowej oraz dogłębne nawilżenie skóry na poziomie komórkowym, co zapewnia kwas hialuronowy. Jego silnie działanie w kremie Neovadiol Kompleks Uzupełniający uzupełnia Hepes, który dodatkowo działa wygładzająco.

Poprawa jędrności skóry

Utrata zewnętrznie zauważalnych cech młodej skóry, takich jak gęstość, jędrność i koloryt staje się dla kobiet bardzo dotkliwa, dlatego dobór odpowiedniego kosmetyku pozwalającego zniwelować te objawy pozwala kobiecie znowu odczuwać zadowolenie ze swojego wyglądu. Neovadiol Kompleks Uzupełniający działa jak krem przywracający odpowiednią sprężystość i jędrność skóry twarzy. Zmarszczki stają się mniej widoczne, a owal twarzy zyskuje większa regularność. Jednym z ważnych składników, które aktywnie działają na skórę kobiety w okresie menopauzy, jest Hedion, wykorzystywany głównie ze względu na przywracanie skórze sprężystości w połączeniu z odpowiednim poziomem nawilżenia. Z kolei Pro-Xylane zwiększa jędrność poprzez stymulację produkcji kolagenu w skórze. Kompleks 4 składników, jakie zawiera krem Vichy Neovadiol Kompleks Uzupełniający, ma działanie m.in. złuszczające, a jednocześnie ujędrniające i wygładzające skórę sprawiając, że zmarszczki stają się mniej widoczne. To aktywnie działające składniki sprawiają, że w ciągu dnia skóra jest napięta i nawilżona, co prowadzi do złagodzenia procesów starzenia skóry. Dodatkowo warto wspierać działanie kremu Vichy Neovadiol Kompleks Uzupełniający o silniej działający krem Neovadiol na noc, którego składniki uzupełniają działanie kremu stosowanego w ciągu dnia.

Tak skomponowana pielęgnacja, wykorzystująca aktywny kompleks składników, podobny w działaniu do występującego naturalnie estrogenu wpływa na poprawę stanu cery w okresie menopauzy, przywraca gęstość, sprężystość i zmniejsza widoczność zmarszczek, pomagając tym samym w odzyskaniu młodego wyglądu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]