Kosmetologia – sprzęt i urządzenia niezbędne do pracy

0
1935
Kosmetologia – sprzęt i urządzenia niezbędne do pracy

Wybierając się na zabieg do kosmetyczki oczekujemy relaksu, wypoczynku, najczęściej to miejsce kojarzy nam się pozytywnie. Dlatego tak ważny jest estetyczny wygląd gabinetu oraz ustawienie sprzętu tak aby praca kosmetologa wykonywana była w sposób płynny i nie zakłócający kontaktu z klientem.

Korzystając z usług kosmetyczki, klient powierza swoje ciało oraz zdrowie i urodę. Poddaje się całkowicie umiejętnością kosmetyczki. Odpowiednia organizacja pracy oraz dobór sprzętu jest więc bardzo ważny. Na co zwrócić uwagę wyposażając swój gabinet?

Dobrze urządzenia kosmetyczne

Rozpocznijmy od kabiny kosmetycznej, na jej wyposażenie składa się przede wszystkim fotel zabiegowy. Musi on być wygodny, odpowiednio wyprofilowany, dostosowany do anatomicznej budowy ciała człowieka. Ważna jest w nim regulacja wysokości tak aby dostosować go do wysokości kosmetyczki.

Kolejną ważną rzeczą jest taboret z którego korzysta osoba wykonująca zabieg. Warto zwrócić uwagę na to aby był obrotowy. Następnie, każdy gabinet powinien być wyposażony w szafkę na kosmetyki oraz szafkę na czystą bieliznę zabiegową. Kosmetyczki wykonujące zabiegi korzystają z stolika podręcznego, który musi znajdować się w zasięgu ręki kosmetyczki. Na danym stoliku powinny się znaleźć wszelkiego typu wszelkie preparaty niezbędne w codziennej pracy kosmetyczki.

Wyposażenie kosmetyczne

Do podstawowego wyposażenia gabinetu kosmetycznego zalicza się również stolik z aparaturą (tj. aparat do analizy skóry, galwanizacji, ultradźwięków czy darsonwalizacji). Warto wyposażyć gabinet również w aparat służący do nawilżania twarzy klienta.  W każdej kabinie kosmetycznej niezbędne są przedmioty: lampa bezcieniowa ze szkłem powiększającym, sterylizator narzędzi, zasobnik do ręczników jednorazowych, środki przeznaczone do dezynfekcji.

Kolejno, kabina do masażu klienta. Wyposażona powinna być również w odpowiedni fotel/ stół do masażu. Ponadto, w takiej kabinie powinien znajdować się stolik służący do masażu dłoni. Dany gabinet musi być wyposażony w szafkę w której przechowywane będą  wszelkiego rodzaju olejki, kremy służące do wykonywania masażu.

Sprzęt kosmetyczny do salonu SPA

Kolejne, aktualnie najpopularniejsze miejsce w gabinetach kosmetycznych czyli miejsce w którym wykonywany jest manicure oraz pedicure. Oczywiście najistotniejszy jest stolik, na którym wykonywane jest manicure, ponadto wygodne krzesła dla każdej ze stron, zarówno dla kosmetyczki jak i klientki. Lampa UV/LED.  Przy pedicure, potrzebny jest taboret obrotowy dla osoby wykonującej zabieg, podnóżek dla klientki. Przydatnym sprzętem podczas wykonywania pedicure są specjalne kuwety, w których podczas wykonywania zabiegu przetrzymywane są niezbędne sprzęty.

Zarówno przy manicure jak i pedicure istotny jest zasób lakierów do paznokci, klientki lubią mieć możliwość wyboru.

Sprzęt do medycyny estetycznej

Są to wszystkie podstawowe elementy wyposażenia salonu kosmetycznego. Jednakże, warto pamiętać, że kosmetyczka jest to zawód w którym należy być na bieżąco, korzystać z nowych technologii. Profesjonalny salon kosmetyczny jest miejscem gdzie powierzając swoją urodę czujemy się zrelaksowani i całkowicie bezpieczni. Odpowiednio dobrany sprzęt sprawia, że jakość obsługi klienta jest na najwyższym poziomie.

Idealne miejsce do efektywnej pracy to, to w którym jest odpowiednie wyposażenie, wysoka jakość sprzętów, urządzeń.

Każdy gabinet jak również każdy zakład pracy powinien być wyposażony w apteczkę pierwszej pomocy. Ponadto, wszystko co znajduje się w gabinecie kosmetycznym powinno być ustawione w taki sposób aby stwarzało przyjemną atmosferę. Porządek, czystość, estetyka jakość oraz rozstawienie sprzętu może skutkować tym, że klient z przyjemnością będzie powracać i polecać dany gabinet.

Źródło: https://maxmedik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]