Marzysz o pięknym, kocim oku? Zobacz, jak osiągnąć ten efekt

0
2487
Marzysz o pięknym, kocim oku? Zobacz, jak osiągnąć ten efekt

Makijaż typu „cat eye” jest kobiecy, efektowny, uwodzicielski i ponadczasowy. Czarna kreska na powiekach, ma niezliczoną ilość wersji – wszystko zależy od naszej wyobraźni. Przedstawiamy kilka wariantów kociego oka i podpowiadamy, jak precyzyjnie je namalować.

Atuty makijażu w stylu Kleopatry

Makijaż w stylu kociego oka to najstarszy makijaż na świecie. Malowanie oczu w ten sposób zapoczątkowała Kleopatra w IV wieku p.n.e. Wykonywała taki make-up głównie po to, aby powiększyć swoje oczy – duże oczy uchodziły za symbol mądrości.

„Cat eye” ma wiele zalet, przede wszystkim potrafi optycznie powiększyć oko i skorygować jego kształt, zagęścić rzęsy, jak również uwydatnić kolor tęczówki (np. niebieskiej, czy szarej). Pasuje do każdego typu urody, nawet do tej najbardziej delikatnej.

Zabawa czarną kreską

Jak malować kocie oczy? Poniżej znajdziesz kilka sposobów na wykonanie takiego makijażu.

Kocie oko 1

Na całej górnej powiece, aż do brwi, rozprowadź jasny cień do powiek. Jasny, cielisty cień rozprowadź na całej górnej powiece, aż po linię brwi. Następnie nanieś go w wewnętrznym kąciku oka. Czarną kredką namaluj kreskę wzdłuż górnej linii rzęs, zaczynając od wewnętrznego kącika oka. Kreska powinna być najpierw cienka i od środka powieki rozszerzać się ku zewnętrznemu kącikowi. Tą sama kredką zrób kreskę pod dolnymi rzęsami, zaczynając od środka powieki. Linie powinnaś wyprowadzić aż poza zewnętrzny kącik oka.

Kocie oko 2

Kreska musi być cienka, namalowana tuż przy górnej linii rzęs.
Aby przedłużyć dolną linię rzęs, kreska powinna być wywinięta ku górze poza zewnętrznym kącikiem. Na całą powiekę nanieś bazę pod cienie, a potem matowy, beżowy cień lub przypudruj powiekę. (Kreskę powinnaś rysować na matowej powiece – dzięki temu nie rozmaże się i nawet po kilku godzinach będzie wyglądała tak,  jakbyś przed chwilą ją namalowała).

Następnie weź czarną lub brązową kredkę do oczu. Narysuj nią cienką kreskę wzdłuż górnej linii rzęs. Przesuń kredkę
do zewnętrznego kącika oka i dokładnie wypełnij kolorem białe pola. Od dolnej krawędzi oka zacznij rysować jaskółkę, potem przejdź do górnej. Na koniec wypełnij środek kredką do oczu i pomaluj rzęsy. Jeśli kreska nie wyjdzie ci idealnie prosta, poprawki wykonaj patyczkiem kosmetycznym.

Kocie oko 3

Zacznij od nałożenia na powieki transparentnej albo cielistej bazy, następnie przypudruj powiekę. Na załamanie powieki nałóż brązowy cień, a na zewnętrzną część oka ciemniejszy brąz. Pędzelkiem zmieszaj kolory. Ciemniejszą brązową kredką do oczu narysuj kreskę na dolnej powiece – zacznij od zewnętrznej strony, a zakończ jej rysowanie w połowie oka. Tą samą kredką na górnej powiece namaluj cienką kreskę, która będzie wychodziła do skroni. W zewnętrznym kąciku oka połącz ze sobą dwie kreski, dolną i górną. Na koniec dokładnie wytuszuj dolne i górne rzęsy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]