Laser Vectus jako sprzęt do depilacji laserowej

0
2789
Laser Vectus jako sprzęt do depilacji laserowej

Vectus to laser diodowy o długości fali 810 nm. Urządzenie zostało stworzone przez amerykańską firmę Palomar Medical Technologies. Jako pierwszy na świecie laser posiada specjalny inteligentny czytnik, który pozwala ustalić poziom melaniny w skórze pacjenta i na jego podstawie dobrać odpowiednie parametry zabiegu depilacji.

Zasada działania

Działanie lasera diodowego Vectus zostało opiera się na zasadach fototermolizy selektywnej. Niszczy on struktury włosów i mieszków włosowych przy pomocy skierowanej w ich stronę wiązki światła laserowego. Doprowadza również do trwałego uszkodzenia komórek macierzystych znajdujących się w mieszku włosowym i dzięki temu przeciwdziała regeneracji włosa, a w dalszej perspektywie jego odrastaniu.

Promieniowanie lasera wnika w głębokie partie skóry i jest absorbowane przez komórki barwnikowe mieszków włosowych i znajdującą się w łodydze włosa melaninę. Melanina pochłania promieniowanie lasera i wskutek tego ulega termicznemu zniszczeniu wraz z komórkami macierzystymi włosa

Użyte technologie

Urządzenie Vectus jako pierwsze na rynku wykorzystuje inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze o nazwie Skintel. Przed zabiegiem

vectus2

czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w miejscu, które ma zostać poddane działaniu lasera. Jego zadaniem jest dokładnie zbadanie poziomu melaniny i pomoc w określeniu optymalnych parametrów zabiegu. Zastosowanie tej technologii pozwala wykluczyć ryzyko poparzenia i dobrać właściwy poziom energii.

W urządzeniu Vectus zastosowano również opatentowaną technologię Photon Recycling. Opiera się ona na powtórnym wykorzystaniu światła wiązki lasera, która w naturalny sposób odbija się od skóry pacjenta. Wbudowane w głowicę urządzenia lustra sprawiają, że impuls zostaje optymalnie wykorzystany, co w znaczący sposób wpływa na efektywność zabiegu.

Technologia Advanced Contact Cooling SM zwiększa z kolei komfort pacjenta poddawanego laserowemu usuwaniu włosów. Jego skóra jest chłodzona przed zabiegiem, po zabiegu a także w trakcie jego trwania. Znacznie zmniejsza to wyczuwalność ciepła podczas emisji światła, przez co możliwe jest zastosowanie znacznie wyższej energii. Ma to znaczący wpływ na efekt końcowy depilacji.

Przebieg zabiegu

vectus

Wykonanie zabiegu z użyciem lasera Vectus poprzedzone jest konsultacją lekarską. Wielkość głowicy lasera dobiera się do obszaru zabiegowego. Przed zabiegiem analizie zostają poddane takie właściwości włosa, jak: jego gęstość, grubość, kolor oraz fototyp. Odczyt melaniny zostaje przesłany do urządzenia i na jego podstawie wybrane zostają optymalne parametry zabiegu.

Czas zabiegu zależy od wielkości depilowanego obszaru, zazwyczaj jednak nie wynosi więcej niż kilka minut.

Dla otrzymania pożądanego efektu, laserowe usuwanie włosów należy powtarzać. Odstępy między zabiegami są zależne od części ciała, która została poddana działaniu urządzenia:

twarz – ok. 4 tygodni,

ramiona – 4-6 tygodni,

plecy – 8-10 tygodni,

nogi – 8-10 tygodni,

bikini – 4-6 tygodni.

Efekt zabiegu zależy od indywidualnych właściwości skóry pacjenta. Normalną reakcją jest krótkotrwały rumień lub obrzęk okołomieszkowy. Sporadyczne powikłania po zabiegu to między innymi: pęcherzyki, strupki i przebarwienia. Mają one jednak charakter przejściowy i są zazwyczaj powiązane z niewłaściwym przygotowaniem skóry do zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to między innymi:

  • – ciąża i karmienie piersią,
  • – świeża opalenizna,
  • – podrażnienia skóry,
  • – infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne,
  • – stosowanie kremów z witaminą C, retinolem i kwasami,
  • – depilacja pęsetą i woskiem,
  • – choroby pęcherzykowe skóry,
  • – leki i zioła światłouczulające (np. dziurawiec),
  • – skłonność do przebarwień,
  • – łuszczyca.

Skuteczność zabiegu

Skuteczność działania lasera Vectus została potwierdzona klinicznie. Firma Palomar Medical Technologies otrzymała za wykorzystaną w nim technologię pierwszy na świecie certyfikat FDA (Amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków) dla usuwania owłosienia przy wykorzystaniu światła.

 Więcej na temat depilacji laserem vectus znajdziesz na stronie http://www.beautymedica.pl/zabiegi/depilacja_laserowa/

[Głosów:2    Średnia:3/5]