Na czym polega korekta powiek?

0
2425
Na czym polega korekta powiek?

Zmęczony wygląd twarzy dodaje nam lat. Bardzo często powodują go opadające powieki bądź worki pod oczami, nazywane również przepuklinami. W zaawansowanych przypadkach dolegliwości mogą nawet zmniejszać pole widzenia. Jest to bardzo uciążliwe, dlatego konieczne jest przeprowadzenie blepharoplastyki, czyli plastyki powiek. Można wykonać ją zarówno na górnych, jak i na dolnych powiekach.

Korekta powiek górnych

Korekta powiek górnych polega na przeprowadzeniu cięcia w linii występującej zmarszczki. Nie trzeba obawiać się blizn, które zostają skutecznie ukryte. Wykorzystuje się szwy wchłaniane i niewchłaniane, usuwane po piątej dobie. Plastyka powiek górnych trwa około godziny. Po zabiegu nie można się przemęczać, należy aplikować zapisane krople i zgłaszać się na kontrole. Okres rekonwalescencji trwa do dwóch tygodni.

Korekta powiek dolnych

Korekta powiek dolnych jest wykonaniem nacięcia powyżej brzegu rzęsowego. Niewielkie blizny będą niewidoczne, a dzięki zlikwidowaniu nawisu, twarz uzyskuje ładny wygląd – komentuje nasz ekspert z Kliniki Chęciński. Po zabiegu, podobnie jak w przypadku korekty powiek górnych, trzeba prowadzić oszczędny tryb życia, używać kropli i odwiedzać regularnie lekarza. Może być również konieczne stosowanie leków przeciwbólowych.

Zalety wykonania korekty powiek

Korekta powiek pozwala odzyskać młody wygląd. Krótki czas trwania zabiegu sprawia, że pacjent może szybko wrócić do domu. Po zabiegu musi jedynie przez jakiś czas się nie przemęczać, aby rany ładnie się goiły, a blizny nie były duże. Plastykę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg nie jest kosztowny, dlatego może sobie na niego pozwolić każdy, kto liczy na satysfakcjonujące efekty. Warto zadbać o swoje oczy, poprawiając nie tylko swój wygląd, ale również samopoczucie, co wielokrotnie jest jeszcze bardziej istotne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPiękno zaklęte w zielonej herbacie
Następny artykułZagęszczanie włosów

Samotna marzycielka, uwielbiam tematykę urodowo-zdrowotno-sportową. Kocham fitness i jazdę na rowerze. Pracuje jako maniciurzystka.