Na czym polega zabieg liposukcji

0
1883

Liposukcja brzucha polega na chirurgicznym usunięciu tkanki tłuszczowej z tej partii ciała – z okolic brzucha oraz talii. Z roku na rok staję się ona co raz bardziej popularna. Jednak zabieg chirurgiczny nie może stać się zamiennikiem dla dbania o sylwetkę w naturalny sposób, czyli poprzez aktywność fizyczną oraz odpowiednią dietę. Po usunięciu tłuszczu z brzucha pacjent utrzymywać zdrowy styl życia, gdyż w razie szybkiego przybierania na wadze po przeprowadzeniu operacji, tkanka tłuszczowa może gromadzić się w innych miejscach, co zniweczy efekty liposukcji brzucha i zaburzy ogólne proporcje ciała.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu


Chirurgiczne usuwanie tłuszczu z brzucha zalecane jest przede wszystkim osobom z niedużą nadwagą, które usiłują pozbyć się go w sposób naturalny (ćwiczenia, dieta), lecz z różnych przyczyn nie potrafią uzyskać pożądanego efektu – najczęściej powodują to predyspozycje genetyczne. U osób z większą nadwagą odsysanie tłuszcu często wiąże się z koniecznością przeprowadzenia dodatkowego zabiegu z dziedziny chirurgii plastycznej, który ma na celu zniwelowanie nadmiaru obwisłej skóry pozostałej po liposukcji brzucha. Mimo wszystko usunięcie tłuszczu z brzucha za pomocą skalpela jest najskuteczniejszym i niewątpliwie najszybszym sposobem na modelowanie sylwetki.

Przebieg zabiegu usuwania tłuszczu z brzucha


Liposukcja brzucha w klinice http://www.lipoline.pl/liposukcja/oferta-liposikcji/dlakobiety.html najczęściej wymaga ogólnego znieczulenia pacjenta. Nowoczesne i mniej inwazyjne techniki przeprowadzania zabiegu umożliwiają jednak zastosowanie znieczulenia miejscowego lub zewnątrzoponowego. Lekarz poprzez nieduże nacięcie w skórze wprowadza do ciała wąski wenflon, który zostaje podłączony do aparatu wytwarzającego ciśnienie i odsysającego tłuszcz. Podczas operacji wenflon jest przesuwany, co umożliwia zminimalizowanie ilości wykonanych w skórze nacięć. Najczęściej stosowaną metodą odsysania tłuszczu jest technika „Tumescent”. Polega ona na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową roztworu zawierającego środek obkurczający naczynia krwionośne, środek znieczulający oraz sól fizjologiczną. Roztwór powoduje rozcieńczenie tłuszczu, co znacznie ułatwia jego odessanie. Metoda „tumescent” pozwala także zmniejszyć krwawienie oraz ograniczyć ilość siniaków i pooperacyjnych krwiaków. Jednorazowo można usunąć maksymalnie 4 litry tłuszczu. Sam zabieg natomiast trwa nawet do 6 godzin.

Rekonwalescencja po usunięciu tłuszczu z brzucha


Po wykonanym zabiegu pacjent zobowiązany jest do nałożenia specjalnego ubrania uciskowego. Ma to na celu zmniejszenie obrzęków powstałych w trakcie liposukcji, a także przyspieszenie gojenia się ran oraz zmniejszenie ryzyka pojawienia się zakrzepów i zatorów żylnych. Zaleca się noszenie odzieży uciskowej od 2 do 4 tygodni, natomiast przez następnych kilka miesięcy pacjent powinien używać elastycznej uciskowej bielizny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]