Kożuch damski- jak wybrać ten właściwy?

0
4030

Kożuch to bardzo ciepłe i eleganckie okrycie, świetnie sprawdzające się podczas mroźnych dni. Kożuchy w Polsce produkuje się od wielu lat, zatem tradycja jest długa. Ich produkcją najczęściej zajmują się firmy rodzinne, z których kilka zmieniło się w duże przedsiębiorstwa. Kożuchy są bardzo uniwersalne, mogą być noszone jako odzienie codzienne lub jako elegancki element garderoby. Dlatego też warto wiedzieć czym cechuje się dobry kożuch, który nie tylko nas ogrzeje ale będzie długo służył.

Po czym rozpoznać dobry kożuch?

Podstawową cechą dobrego kozucha jest to, że będzie on wykonany z prawdziwej skóry. W związku z tym faktem, ceny tego elementu mogą nieraz dochodzić do granicy 5000 złotych. Przed zakupem warto sprawdzić czy obiekt naszego zainteresowania jest rzeczywiście oryginalny czy kożuchem tylko został nazwany i jest podróbką ze sztucznej tzw. eko skóry.

W tym celu trzeba się uważnie przyjrzeć produktowi. Skóra naturalna ma charakterystyczny zapach własny a także strukturę. Skóra sztuczna będzie twardsza w dotyku i będzie czuć od niej sztucznym materiałem. Jeśli mamy wątpliwości to zawsze kierujmy się oznaczeniami na metce, oryginalne kożuchy damskie zawsze w tym miejscu mają odpowiednie oznaczenia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie kożucha?

Ponieważ kożuchy damskie są sporym wydatkiem jest kilka rzeczy na które dobrze zwrócić uwagę jeśli chcemy cieszyć się z dobrze wydanych pieniędzy. Są to:

  • rozmiar- żeby sprawdzić czy założony rozmiar jest właściwy, stojąc przed lustrem podnieś jedno ramię- jeśli skóra na drugim ramieniu wyraźnie się marszczy to kożuch jest za duży
  • długość- zależy od stylu ubierania się, dla kobiet chodzących w spódnicach i sukienkach dobrym wyborem będzie kożuch do kolan lub poniżej. Najbardziej uniwersalna długość to taka do połowy uda.
  • kolor i jego jakość- najbardziej popularne a zarazem klasyczne kolory to czarny i brązowy, aby sprawdzić jakość barwnika wystarczy przejechać chusteczką lub serwetka po powierzchni kożucha- jeśli barwnik jest słaby na serwetce pozostanie ślad

Podsumowanie

Kożuchy damskie w Polsce są bardzo popularne, dlatego też szyte od wielu lat. Swojego rodzaju „doliną kożuchową” są okolice Nowego Targu. Okolice te słyną z wytwarzania i produkcji futer. Dla dużej części kobiet jest po podstawowa część garderoby podczas zimy. Wytwarzanie kożuchów jak wszystko co powstaje ze skóry zwierząt budzi kontrowersje. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie w jakich warunkach żyją zwierzęta, które są hodowane na futro.

Kożuchy damskie są niezwykle popularne ze względu na harmonijne połączenie ciepła, które zapewniają i elegancji jakie ze sobą niosą. Kożuch pasuje do większości ubrań, by nie powiedzieć że do wszystkich.

[Głosów:9    Średnia:3.7/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa czym polega zabieg liposukcji
Następny artykułBadania prenatalne na Śląsku

Samotna marzycielka, uwielbiam tematykę urodowo-zdrowotno-sportową. Kocham fitness i jazdę na rowerze. Pracuje jako maniciurzystka.