Naturalna pielęgnacja twarzy

0
1483

Twarz jest naszą wizytówką na co dzień, nie ma więc nic dziwnego w tym, że dbamy o nią szczególnie mocno. Niestety nie zawsze oznacza to jednak jej idealną kondycję; skóra twarzy jest często szczególnie wrażliwa, a przy tym najbardziej wystawione na niekorzystne warunki. W niektórych przypadkach pomóc mogą wyłącznie kremy naturalne, dziś na szczęście coraz popularniejsze.

Klasyczne kremy drogeryjne zawierają w sobie całą listę substancji chemicznych, które niekoniecznie współpracują z naszym organizmem. To sprawia, że początkowe, szybkie efekty mogą przekształcić się w jeszcze większe problemy po dłuższym użytkowaniu czy odstawieniu kosmetyku. Warto sprawdzić, jak zamiast tego działają kremy naturalne, aby móc zainwestować w prawidłową pielęgnację.

Każda skóra potrzebuje nawilżenia

Ten fakt często pozostaje niezrozumiany przez wiele kobiet, zwłaszcza tych, które są posiadaczkami cery trądzikowej, mieszanej i tłustej. Przez wiele lat powtarzano im, że idealne pielęgnacja takiej skóry zakłada jej wysuszenie, aby nie świeciła się z powodu nadmiaru sebum. Dziś wiadomo już, że większość kosmetyków do takiej cery powoduje chwilowe polepszenie, a po wysuszeniu skóry dochodzi do złuszczania naskórka oraz jeszcze większej produkcji sebum, bo cera broni się przed podrażnieniami. Jednocześnie kosmetyki typowo nawilżające mogą negatywnie wpływać na jej stan i zatykać pory. Z tego powodu kosmetyki naturalne mogą być doskonałym wyborem dla posiadaczek wymagającej cery, zarówno tłustej, mieszanej, jak i trądzikowej. Wybór odpowiednich, naturalnych substancji aktywnych pozwoli również na dopasowanie pielęgnacji do cery naczynkowej, bardzo suchej i podrażnionej.

 Bez sztucznych składników

Twarz jest tą częścią ciała, która jest wystawiona na działanie czynników szkodliwych w zasadzie najbardziej ze wszystkich; jednocześnie to na jej młodym i pięknym wyglądzie zależy nam zwykle najbardziej. Można to połączyć, decydując się na krem naturalny, który będzie chronił przed pojawianiem się przebarwień i zmarszczek, stworzy naturalny filtr przeciwko promieniowaniu słonecznemu, a jednocześnie zapewni skórze dodatkową pielęgnację, która jest istotna z uwagi na jej rodzaj. Brak składników sztucznych sprawia, że rzadziej pojawiają się reakcje alergiczne, gdy kosmetyk jest dobrze dopasowany do naszego typu skóry i uwzględnia skłonność do ewentualnych alergii. Co więcej, krem naturalny zazwyczaj lepiej się wchłania i skóra po prostu czerpie więcej korzyści z jego składu, co wynika z podobieństwa niektórych składników naturalnych do substancji wytwarzanych przez ludzki organizm.

[Głosów:1    Średnia:5/5]