Operacje plastyczne biustu

0
2180
Operacje plastyczne biustu

Dzięki możliwościom, jakie daje prężnie rozwijająca się chirurgia plastyczna, mamy możliwość skorygowania niedoskonałości naszego ciała.

Jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów chirurgii kosmetycznej są operacje plastyczne biustu.

Piękne piersi dzięki implantom piersiowym

Wiele kobiet jest niezadowolonych z wyglądu swoich piersi. Panie najczęściej żalą się na zbyt mały rozmiar biustu, jego opadanie bądź utratę jędrności. Dzięki operacji powiększania piersi kobiety mogą poprawić swoje samopoczucie i pozbyć się dręczącego je kompleksu. Czy zabieg ten może być wykonany u każdej kobiety, niezadowolonej z wyglądu swoich piersi?

Powiększanie piersi – co warto wiedzieć?

Najczęściej wykonywanym zabiegiem w chirurgii plastycznej jest powiększanie biustu Białystok. Zabiegi z wykorzystaniem implantów piersiowych mają na celu powiększenie biustu do rozmiaru oczekiwanego przez pacjentkę. Przed zabiegiem wykonywana jest konsultacja, która ma na celu określenie spodziewanych rezultatów, a także ocenę warunków do wszczepienia implantów piersiowych. Każda kobieta jest inna, więc również sama operacja plastyczna piersi będzie miała nieco inny przebieg. Wielkość oraz rodzaj implantów piersiowych dobierana jest przez lekarza chirurga plastycznego, który specjalizuje się w tego rodzaju zabiegach. Cena powiększenia biustu zależna jest od wielu czynników, między innymi od wielkości implantu oraz od metody jego wprowadzenia.

Rodzaje implantów piersiowych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów implantów piersiowych, by spełnić oczekiwania wszystkich pacjentek decydujących się na poprawę wyglądu biustu. Implanty piersi to specjalne torebki, wypełnione silikonowym żelem bądź też roztworem soli fizjologicznej. W dotyku przypominają naturalną strukturę piersi. W chirurgii plastycznej najczęściej stosowane są implanty w kształcie łzy(jest to kształt anatomiczny) bądź też implanty okrągłe. Wielkość implantu uzależniona jest od planowanych efektów.

Jak przebiega operacja plastyczna piersi?

Przed zabiegiem każdorazowo przeprowadzana jest konsultacja, która pozwala na określenie oczekiwań pacjentki, a także wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, takich jak:

  • ciąża,
  • nieuregulowana cukrzyca,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • infekcje ropne skóry i śluzówek,
  • nieuregulowane ciśnienie tętnicze.

Więcej informacji znajdziesz na https://drjaworowski.pl

Przed zabiegiem pacjentkę przyjmujemy na oddział i przygotowujemy do zabiegu. Operacje plastyczne biustu przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym i wymagają co najmniej jednodniowego pobytu w klinice. Implanty piersiowe wprowadzić można pod gruczoł piersiowy lub pod mięsień piersiowy – usytuowanie implantu zależne jest od budowy pacjentki. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około dwóch tygodni. Po ośmiu dniach wyjmowane są szwy. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka powinna nosić specjalny biustonosz. Lekarz przekaże także informacje na temat pielęgnowania blizn pozabiegowych, a także rehabilitacji ruchowej.

Powiększanie biustu jest często wykonywanym zabiegiem, jednak przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu, warto dobrze się zastanowić nad wyborem kliniki. Obecnie wiele jest miejsc, oferujących tego typu zabiegi, lecz ze względu na inwazyjny charakter, operacje plastyczne biustu powinien przeprowadzać specjalista o wysokich kwalifikacjach. Takich zaś znajdziesz w najlepszych klinikach chirurgii plastycznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]