Paznokcie niczym diament – jak utrwalić domowy manicure?

0
2191

Nic tak nie psuje nastroju jak odprysk na świeżo pomalowanych paznokciach. Czy można temu zapobiec? Zebraliśmy kilka porad, dzięki którym Twój manicure będzie trwalszy i odporniejszy na ścieranie!

4 szybkie rady, które poprawią trwałość manicure

1. Koniecznie zakładaj rękawiczki podczas sprzątania i innych czynności, do których wykorzystujesz środki chemiczne. Zawarte w nich składniki powoli rozpuszczają lakier i osłabiają paznokcie – dlatego też emalia szybciej odpada.

2. Długie kąpiele nie wpłyną dobrze na kondycję Twojego manicure. Jeśli więc chcesz, aby lakier trzymał się płytki przez pewien czas, ogranicz czas długiego moczenia rąk w wodzie do minimum.

3. Wykonujesz pracę, podczas której Twoje dłonie i paznokcie są narażone na zniszczenie? Lepiej będzie, gdy zrezygnujesz z bardzo długich paznokci na rzecz krótszych, które będą delikatnie wystawać poza opuszkę – łatwiej utrzymasz je w dobrej kondycji. Pamiętaj, że paznokci nie niszczy tylko praca fizyczna jak np. ogrodnictwo czy sprzątanie – równie szkodliwe dla nich jest np. nieustanne stukanie w klawiaturę, które może ścierać końcówki i powodować ich rozdwajanie.

4. Lakiery niskiej jakości szybko odpryskują i nie można temu zapobiec. Wyposaż swoją kosmetyczkę w kilka emalii „z wyższej półki” – np. Sally Hansen lub Essie do paznokci – z pewnością zauważysz różnicę!

Odpowiednie przygotowanie płytki do malowania

Przed przystąpieniem do manicure powinnaś odpowiednio przygotować paznokcie – wtedy lakier mocniej do nich przywrze i stanie się odporniejszy na uszkodzenie. Co możesz zrobić, aby wzmocnić płytkę? Przede wszystkim dokładnie usuń pozostałości starej emalii. Warto również dokładnie wypolerować paznokcie polerką – lakier będzie się estetycznie prezentować tylko na idealnie gładkiej powierzchni, pozbawionej nierówności i zadziorów.

Ważne jest także odtłuszczenie paznokci. Może nam do tego posłużyć specjalny, profesjonalny cleaner lub zwykły zmywacz do paznokci – ważne jednak, żeby w jego składzie nie znajdował się aceton, który mógłby nadmiernie wysuszyć płytkę. Na tak przygotowaną powierzchnię możesz nałożyć lakier bazowy. Jego zastosowanie nie tylko zapobiegnie powstawaniu przebarwień, lecz również utrwali kolorową emalię.

Jak utwardzić pomalowane paznokcie?

Aby uzyskać trwały efekt, powinnaś nałożyć 2 warstwy lakieru – dzięki temu zyskasz również lepsze krycie oraz głęboki kolor. Pamiętaj jednak, żeby przed nałożeniem drugiej powłoki odczekać przynajmniej 4-5 minut. W tym czasie pierwsza warstwa lekko przyschnie i nie zostanie naruszona przez pędzelek podczas kolejnego malowania.

Ostateczną ochronę przed odpryskiwaniem zapewni Ci zastosowanie lakieru nawierzchniowego. Poza tym najczęściej wykazuje on także właściwości przyspieszające wysychanie emalii – dzięki temu szybciej stanie się odporna na odkształcenie. Top coat nie tylko utrwali manicure, lecz również nada mu wyjątkowy połysk. Możesz też skorzystać z preparatów nawierzchniowych o działaniu matującym, dzięki którym paznokcie zyskają satynowe wykończenie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]