Pianka do włosów – uniwersalny kosmetyk do stylizacji fryzury

0
967
Pianka do włosów

Stylizacja włosów to nieodłączny element naszego wyglądu. Za pomocą odpowiednio przygotowanej fryzury możemy modelować naszą prezencję oraz oddziaływać na reakcje otoczenia. Jak dobrze wiemy, na pierwsze wrażenie składa się przede wszystkim nasz wygląd, a zwłaszcza takie jego elementy jak twarz i fryzura. W stylizacji fryzury korzystamy z różnego typu kosmetyków, wśród których niezwykłą popularnością cieszy się pianka do włosów. Zapraszamy do lektury, w której podpowiemy – jak dobrać piankę do predyspozycji naszej fryzury oraz jakie rodzaje tego kosmetyku znajdziemy.

Najważniejsze zasady stylizacji włosów za pomocą pianki

Pianka do włosów to kosmetyk, z którego korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wywołuje różnorodny efekt – służy zarówno do stylizowania naszej fryzury i nadawania jej odpowiedniego kształtu, jak również pomaga w zwiększeniu objętości.

Najczęściej, piankę nakładamy na wymyte, wilgotne lub delikatnie osuszone włosy. Specjaliści zalecają, by nakładając piankę korzystać zarazem z suszarki oraz szczotki lub grzebienia. Dzięki podmuchom ciepłego powietrza pasma wchłoną kosmetyk, nie ulegając wzajemnemu sklejeniu. Za pomocą szczotki dodamy im natomiast objętości od samej nasady, rozprowadzając piankę równomiernie na całej długości włosa.

Warto podkreślić, że temperatura powietrza powinna być odpowiednio wyważona – ciepłe lub zimne podmuchy będą miały korzystny wpływ na uzyskiwany efekt. Nadmiernie wysoka temperatura może jednak uszkodzić strukturę włosa, dlatego – nie należy przesadzać. Pomocne mogą okazać się suszarki jonizacyjne, zmniejszające poziom naelektryzowania włosów.

Szczególnie warte polecenia są kosmetyki Jean Louis David, wśród których znajdziemy pianki przeznaczone do stylizacji fryzury

Dostępne rodzaje pianek do włosów

Jak dobrze wiadomo, kosmetyki do stylizacji fryzury występują w rozmaitych wersjach, przeznaczonych do różnych typów włosów. Podobnie jest z piankami – których różne odmiany możemy znaleźć na sklepowych półkach. Czym się różnią? Przede wszystkim znaleźć możemy pianki zwiększające objętość, skręcające strukturę, wygładzająco-matujące oraz nabłyszczające.

Wybór konkretnego typu pianki zależy od naszych oczekiwań i predyspozycji naszych włosów. Najczęściej sięgamy po pianki zwiększające ich objętość. W porównaniu do innego typu kosmetyków, to właśnie pianki wypadają najlepiej pod kątem dodawania objętości. Dlatego sięgają po nie szczególnie chętnie osoby o włosach oklapniętych, cienkich i zniszczonych.

Pianki do włosów skręconych to wybór osób, które pragną podkreślić naturalny kształt swojej fryzury. Jeśli twoje kosmyki naturalnie się kręcą, lecz loki pozostają rozciągnięte i mało wyraźne – wówczas wybór odpowiedniej pianki może pomóc uzyskać wymarzony efekt.

Z pianek wygładzająco-matujących korzystają przede wszystkim osoby, których włosy mają skłonność do plątania się, odstawania lub łamania. Taki typ pianki ułatwia ich rozczesywanie oraz pomaga w codziennej stylizacji. Pianka nabłyszczająca przeznaczona jest natomiast do włosów szorstkich, pozbawionych blasku i wigoru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]