Pielęgnacja twarzy? Tylko naturalne serum!

0
1736

Nie ma chyba na świecie kobiety, która choć raz nie zawiodłaby się na kosmetyku, którego zadaniem jest pielęgnacja twarzy. Bardzo często wynika to po prostu z niedostosowania kosmetyku do rodzaju cery; niestety, równie często winne są związki chemiczne dodawane do kremów, a także sama specyfika działania kremu. Alternatywą dla popularnych kremów może być bio serum do twarzy.

Oczywiście, na wstępie pojawiają się dwa pytania: dlaczego bio oraz dlaczego serum? W jednym i drugim przypadku odpowiedź jest taka sama: dla skuteczniejszego, ale też intensywniejszego działania oraz mniejszej ilości podrażnień. Sprawdźmy, dlaczego z szacunku do swojej cery powinnyśmy sięgać przede wszystkim po bio serum do twarzy i co daje nam ono, czego nie uzyskamy z kosmetyków drogeryjnych.

Natura przede wszystkim

Wiele reakcji alergicznych czy podrażnień, które pojawiają się na skórze, to rezultat składników często stosowanych w kremach. Dlaczego się ich używa? Aby dodać kremom pięknego zapachu, zwiększyć ich stabilność (tzn. polepszyć konsystencję) czy wydłużyć okres przydatności do użycia. Tymczasem kosmetyki naturalne, wolne od tych dodatków, są często lepiej akceptowane przez skórę właśnie z uwagi na swój skład. Nie posiadają parabenów, silikonów czy barwników, przez co doskonale współgrają z naturalną barierą ochronną naszego organizmu. Bio sera do twarzy są stworzone w oparciu o naturalne komponenty, które jednocześnie posiadają certyfikat świadczący o pochodzeniu z organicznych upraw. Dzięki temu mamy pewność, że są wolne od szkodliwych substancji.

Naturalne nie znaczy gorsze

Dla wielu osób naturalne składniki to składniki wolniejsze i mniej efektywne w działaniu, a jednocześnie – przestarzałe. Nie jest to prawda, bo dobre bio serum do twarzy produkowane jest owszem, w oparciu o częściową tradycyjną recepturę, ale również z nowoczesnymi dodatkami w formie np. kwasu hialuronowego o udowodnionym naukowo działaniu. Jest on substancją intensywnie działającą na skórę, a przy okazji pochodzącą z naturalnych źródeł, dzięki czemu idea ekologii i natury w kosmetyku zostaje zachowana. Dobrze przemyślany skład to podstawa w przypadku tego rodzaju kosmetyków, bo pozwala wydobyć to, co w nich najlepsze.

Krem czy serum?

Serum kojarzy się wielu kobietom z intensywnym działaniem – i faktycznie tak jest. W serum znajdziemy większe stężenie substancji aktywnych aniżeli w kremie, dlatego też można powiedzieć, że bio serum do twarzy będzie działać intensywniej. Nie oznacza to jednak, ze przewidziane jest do stosowania jedynie w przypadku cery bardzo zaniedbanej; wręcz przeciwnie, właściwie używane będzie świetnie wspierać cerę zadbaną. Z uwagi na naturalny skład to właśnie receptura typowa dla serum może być skuteczniejsza w działaniu.

Bio serum do twarzy może być świetnym rozwiązaniem dla każdej kobiety, której zależy na skutecznym działaniu połączonym z naturalnymi składnikami, idealnymi również dla cery alergicznej czy wrażliwej. Wystarczy wybrać rodzaj kosmetyku, aby cieszyć się jego skutecznym działaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]