Kilka niezbędnych kosmetyków do wykonania makijażu oczu

0
1399

W kosmetyczce każdej kobiety ważne miejsce zajmują rzeczy do wykonania makijażu oczu. Wiele kobiet to właśnie oczy traktuje jako swój główny atut urody, dlatego właśnie podkreślają je dobrymi kosmetykami oraz precyzyjnym make-upem. W co warto zaopatrzyć się, aby wykonywanie makijażu było proste i przyjemne? Jakie są kosmetyczne niezbędniki? Oto one.

Baza pod cienie

Wszystkie kobiety, którym zależy na tym, aby makijaż oczu przetrwał w nienaruszonym stanie przez wiele godzin, powinny kupić sobie bazę pod cienie. Jest ona przydatna szczególnie wtedy, gdy wykonuje się makijaż typu smokey eye. Można z niej zrezygnować, jeżeli używa się tylko jednego cienia do rozświetlania na przykład kącików oczu. Jeżeli natomiast wykonuje się makijaż wieczorowy, jest niezbędna ponieważ wpływa na to, że kolor cieni jest bardziej nasycony oraz nie blaknie.

Tusze do rzęs

Tusze do rzęs znajdują się w kosmetyczce chyba każdej z kobiet. Na wakacje nad wodą przydają się tusze wodoodporne. Dzięki nim można nawet korzystać z kąpieli, a rzęsy nadal pozostaną w nienaruszonym stanie. Na co dzień świetnie sprawdzają się tusze do rzęs, które mocno przedłużają rzęsy oraz je zagęszczają. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to z pewnością warto stawiać na tusze w kolorze brązowym oraz czarnym. Granatowe czy niebieskie zarezerwowane są bardziej dla nastolatek.

Paletka cieni do powiek

Ostatnimi czasy bardzo popularne są paletki cieni do powiek, które wyglądają jak prawdziwy kosmetyczny gadżet, bo mają piękne designerskie opakowania. Oczywiście jednak nie ważne jest ich opakowanie, a to, co można znaleźć w środku. Dobrze napigmentowana paletka cieni, w kolorach, które pięknie się uzupełniają i za sobą współgrają, pozwoli wyczarować naprawdę doskonały makijaż oczu. Trzeba jeszcze zaopatrzyć się w odpowiednie pędzelki, dzięki którym ich aplikowanie będzie proste.

Kredka do oczu lub eyeliner

Wiele kobiet rezygnuje jednak z cieni na rzecz podkreślenia kształtu oczu za pomocą eyelinera albo kredki. Jeżeli uda się opanować umiejętność ładnego rysowania kreski, z pewnością codzienny make-up bardzo na tym zyska. Kredką można bowiem idealnie korygować kształt oczu, dzięki czemu wyglądają na większe, są bardziej podkreślone i wyraziste.

Tusze do rzęs znajdziesz w sklepie kosmetykizameryki.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]