Podstawy zdrowego odchudzania

0
1613

Jeżeli zabieramy się za zrzucanie zbędnych kilogramów to pierwsze, co powinniśmy zrobić to wyliczyć nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne ta wartość pozwoli nam przygotować się do całego procesu. Obecnie jest to bardzo proste, ponieważ w internecie znajduje się mnóstwo kalkulatorów online, dzięki, który wynik uzyskamy w parę minut. W takim kalkulatorze wystarczy podać swoją wagę, wzrost, wiek oraz jaką wykonujemy pracę (siedzącą czy fizyczną) i jaka jest nasza aktywność poza pracą w ciągu dnia.

Ten wynik będzie nasza bazą do wyliczenia ujemnego bilansu kalorycznego. Nasz wynik wystarczy na początku pomniejszyć o dwieście kilokalorii i obserwować swój organizm przez najbliższy tydzień. Jeżeli okaże się, że nie chudniemy trzeba będzie odjąć kolejne sto kalorii. Warto pamiętać o tym, ze cięcia nie mogą być zbyt drastyczne i obcinamy maksymalnie dwieście kalorii tygodniowo z naszego jadłospisu. W większości przypadków obcięcie już stu kalorii powinno spowodować redukcję wagi. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na to, w jakich ilościach jemy, ale również, co jemy. Wybieramy produkty o niskiej zawartości soli i cukru. Należy wystrzegać się wszelkiego typu Fast foodow, słonych przekąsek czy słodyczy oraz słodzonych napojów gazowanych. Dodatkowo unikamy tłustego jedzenia i obróbki termicznej na głębokim tłuszczu. Powinniśmy spożywać około pięciu posiłków dziennie w stałych odstępach czasowych. Unikajmy podjadania, ponieważ to spowalnia metabolizm. Jeśli chcemy przyspieszyć nasz metabolizm powinniśmy sięgnąć po takie przyprawy jak chilli i curry. Dodatkowo naszym sprzymierzeńcem w odchudzaniu będzie aktywność fizyczna, która pozwoli przyspieszyć proces redukcji wagi.

Najlepsze efekty przynosi dieta w połączeniu z treningami. Warto również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Pamiętaj by pić mineralną wodnę niegazowaną. Wody smakowe odpadają. Jeśli chodzi o trening to już dwadzieścia minut dziennie spacerów pozwala podkręcić metabolizm i spalać więcej kalorii.

www.uroda.info.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]