Przedłużanie rzęs krok po kroku

0
3193

Zabieg przedłużania oraz zagęszczania rzęs to bardzo popularny zabieg kosmetyczny, na który decyduje się coraz większa ilość pań. Stylizowanie rzęs to nie lada wyzwanie, do którego należy odpowiednio się przygotować. Zła aplikacja rzęs lub złe posługiwanie się klejem może uszkodzić naturalne rzęsy oraz wywołać liczne alergie wokół oczu. Aby jednak nauczyć się samodzielnego przedłużania rzęs i wykonywać zabieg bezpiecznie, należy przejść wiele kursów oraz szkoleń, które umożliwią na wykonywanie profesjonalnej usługi. Dla osób, które w przyszłości planują wykonywać tą usługę w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym przybliżymy przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs w parunastu krokach. Przedstawione w punktach zasady aplikacji sztucznych rzęs umożliwi lepsze zaznajomienie się z techniką profesjonalnej usługi w prawdziwym salonie kosmetycznym.

  1. Na samym początku każda prawdziwa profesjonalistka czy też profesjonalista przeprowadza wywiad z potencjalnym klientem. W rozmowie wstępnej powinny kosmetyczka powinna upewnić się o braku przeciwwskazań do wykonania przedłużania oraz zapytać klientkę o efekt końcowy. Bardzo ważne jest, aby zapytać się o skłonności do alergii lub innych problemów skórnych na twarzy, w szczególności wokół oczu. To pozwoli na uniknięcie przykrego efektu w postaci podrażnionych spojówek, czy też skóry wokół oczu.
  2. Następnym krokiem, który należy wykonać jest całkowity demakijażu oczu. To pozwoli na pozbycie się resztek, które uniemożliwiłyby przyczepienie sztucznych rzęs do oka. Aby wykonać prawidłowy demakijaż oczu należy wyposażyć się w specjalny płyn, który całkowicie pozbędzie się nawet najcięższych warstw makijażu. Warto również wyposażyć się w profesjonalne kosmetyki do przywracania odpowiedniego pH oczu, które umożliwi na lepszą aplikację rzęs. Wszystkie produkty do wykonania demakijażu specjalnie przystosowane przed wykonaniem przedłużania rzęs znaleźć można w sklepie https://kbarth.pl
  3. Aby dolne rzęsy nie kolidowały z górną partią należy odizolować je specjalną taśmą. Przyklejenie dolnych rzęs efektownie odgraniczy je oraz zapewni większy komfort podczas wykonywanie przedłużania oraz zagęszczania rzęs.
  4. Mając przygotowane rzęsy klientki do wykonania drobnego zabiegu, należy uszykować sprzęt oraz akcesoria, które będą potrzebne do wykonania aplikacji rzęs. Najważniejsze rzeczy to oczywiście sztuczne rzęsy, klej, pęseta oraz pompka. Rzęsy należy wybrać zgodnie z życzeniem klientki oraz końcowym zamysłem. Pęsetą należy oddzielnie nabierać kępki oraz zamaczać je w 2 do 4 kropli kleju. Następnie tak przygotowaną sztuczną rzęsę należy zaaplikować na oku używając do tego wcześniej wspomnianej pęsety.
  5. Aplikowane rzęsy powinny być zatwierdzane do pojedynczych naturalnych rzęs klientki, nigdy do kilku włosków na raz. W celu przyspieszenia wyschnięcia kleju można zastosować specjalną pompkę. Po zakończonej aplikacji należy przeczesać wykonaną stylizację rzęs oraz sprawdzić, czy włoski dobrze trzymają się na oku.
[Głosów:4    Średnia:3.5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dbać o skórę wrażliwą?
Następny artykułPodstawy zdrowego odchudzania

Samotna marzycielka, uwielbiam tematykę urodowo-zdrowotno-sportową. Kocham fitness i jazdę na rowerze. Pracuje jako maniciurzystka.