Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową

0
1748
Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową

Lipofilling, inaczej lipomodeling piersi to alternatywny dla inwazyjnego zabiegu, sposób na powiększenie piersi własną tkanką tłuszczową. To zabieg dla kobiet, które obawiają się z różnych powodów klasycznego powiększenia biustu implantami. Podstawą systemu BRAVA AFT, potwierdzonego unijnym certyfikatem CE, jest minimalna inwazyjność zabiegu i brak szkodliwych dla zdrowia kobiety czynników. To, jak dotąd, najbardziej naturalny sposób na równomierne i kształtne powiększenie biustu. 

Na czym polega zabieg powiększania piersi własną tkanką tłuszczową?

Zabieg lipofillingu składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na liposukcji, czyli odessaniu tłuszczu. Pobiera się go z najbardziej problematycznych dla kobiety miejsc, czyli brzucha, bioder czy ud. To niejako bonus zabiegu – zmniejszenie tkanki tłuszczowej i tym samym objętości. Podczas znieczulenia ogólnego w tkankę tłuszczową wstrzykuje się roztwór soli fizjologicznej, lidokainy i adrenaliny, które zmiękczają tłuszcz oraz powodują obkurczanie się naczyń krwionośnych. Tkanka tłuszczowe ulega oddzieleniu od otaczających ją pozostałych tkanek. Następne na skórze wykonuje się niewielkie nacięcia, przez które odsysa się tłuszcz. 

Pobrana tkanka tłuszczowa musi zostać odwirowana, by woda oraz obumarłe komórki odseparować od komórek macierzystych i właściwej tkanki tłuszczowej. Żywe komórki macierzyste przyczyniają się do szybszej regeneracji skóry. 

Wypełnienie piersi

Drugim etapem systemu BRAVA jest przygotowanie skóry piersi do zabiegu. Polega on na swoistym „rozciąganiu tkanek” za pomocą ciśnienia. W ten sposób otrzymuje się wolną przestrzeń pomiędzy komórkami, którą następnie wypełnia się pobraną wcześniej i przygotowaną tkanką tłuszczową. Rozciąganie tkanek powoduje powstanie nowych naczyń krwionośnych odprowadzających natlenioną krew do przeszczepionych pacjentce tkanek tłuszczowych. Zmiany zachodzące w piersiach inicjują jednocześnie proces stymulacji naczyń limfatycznych oraz włókien kolagenowych do tworzenia nowych tkanek. 

Po zabiegu

Lipofilling piersi nie tylko zmienia wielkość i kształt piersi, ale w widoczny sposób je ujędrnia. Piersi wyglądają naturalnie, bez oznak asymetrii. Zabieg trwa ok. 2 godzin, a po nim pacjentka musi nosić specjalny biustonosz oraz odzież uciskową w miejscach, skąd pobrano od niej tkankę tłuszczową. Pacjentka wraca do swoich rutynowych zajęć po ok. 3 dniach od zabiegu. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]