Powiększanie oczu makijażem

0
2457
Powiększanie oczu makijażem

Duże oczy są pożądane przez wszystkie kobiety. Jeśli więc nie obdarzyła nas nimi natura, warto wiedzieć, jak powiększyć je przy pomocy makijażu.

Co potrzebne?

Aby powiększyć optycznie oczy, trzeba zadbać o odpowiednie przygotowanie twarzy. Najlepiej rozpocząć je od dokładnego oczyszczenia za pomocą peelingu, a następnie nałożyć na buzię krem nawilżający. Kolejnym krokiem jest położenie na powieki specjalnego korektora lub kremowego podkładu od Makeup Revolution (do kupienia tutaj), dzięki którym makijaż utrzyma się dłużej.

Po skończeniu bazy pod makijaż należy przygotować: zalotkę, cielisty cień do powiek w kremie, cienie sypkie – jasny i ciemny, kredkę ecru, granatowy lub czarny eyeliner oraz tusz do rzęs. Dobrze jest też posiadać mały, okrągły pędzelek do podkreślenia wewnętrznego kącika oka oraz dolnej linii rzęs, a także drugi, większy pędzelek do rozcierania cieni.

Jak się malować?

Aby uzyskać efekt kociego oka, trzeba nałożyć na powieki cielisty cień do powiek, a następnie wnętrze powieki pomalować jasnym cieniem, stopniowo przechodząc do cienia ciemniejszego na zewnątrz oka. Wzdłuż linii rzęs należy namalować kreskę eyelinerem, która nie powinna jednak zaczynać się od samego kącika oka, ale nieco dalej, gdyż w przeciwnym razie pomniejszy ona oczy zamiast je powiększyć. Kreska ta powinna także rozszerzać się na zewnątrz – oczy będą jeszcze większe, gdy wyjdzie ona poza zakończenie powieki.

Pod brwiami należy rozetrzeć kredkę w kolorze ecru, a następnie tym samym kolorem zaznaczyć wewnętrzną stronę dolnej powieki. Kolejnym krokiem jest podkręcenie rzęs za pomocą zalotki. Rzęsy podkręca się zalotką przed nałożeniem tuszu, gdyż w przeciwnym razie będą one sklejone. Najlepszy efekt uzyskamy, jeśli zalotka będzie wcześniej podgrzana, np. za pomocą suszarki do włosów. Gdy rzęsy są już podwinięte do góry, należy starannie je wytuszować.

Na koniec trzeba skupić się na brwiach. Nie powinny być one zbyt krótkie, gdyż wtedy oko wyda się mniejsze. Jeśli jednak nie mają one odpowiedniej długości, brakujące włoski należy domalować za pomocą kredki w stosownym odcieniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRozbijanie nowych butów
Następny artykułŻółty – kolor wiosny-lata 2016

Samotna marzycielka, uwielbiam tematykę urodowo-zdrowotno-sportową. Kocham fitness i jazdę na rowerze. Pracuje jako maniciurzystka.