Problemy z oczami w czasie ciąży

0
1683
problemy z oczami w ciąży

Przemiany które stoją w systemie kobiety podczas ciąży, są również pomysł na jej wzrok. Ważne są za to hormony, jakie przyczyniają się do obrzęków w gałce ocznej. Doprowadza to do schorzenia wzroku ciężarnej i wzmocnienie dysfunkcji wzroku. Potrafią odczuć to kobiety z konkretną chorobą wzroku jak też a te, jakie były przed brzemiennością dobry wzrok. Po ciąży wzrok powszechnie dochodzi do tego stanu. Średnio 14% pań dostaje krótkowzroczność w stanie ciąży.

Soczewki w ciąży

Jeśli chodzi o działanie w szkłach kontaktowych w ciąży, można to robić bezpiecznie do końca ciąży, o ile organizm dobrze je aprobuje. Hormony ciążowe mają nacisk także na skład łez, co może doprowadzać, do tego, iż oczy palą i łzawią. Lekarz może zlecić zatem dodatkowe krople czy zasugerować noszenie okularów w trakcie ciąży.
Nietolerancja soczewek że stanowić też spowodowana przez:
•kryzys progu drażliwości bólowej rogówki u wszelkich ciężarnych,
•przyrost wypukłości rogówki o 1 dioptrę w drugiej większości ciąży,
•postęp grubości rogówki o 1-16 mikromierzy,
•zmiany w strukturze spojówki gałkowej i krótkie obrzęki powiek,
•spad wytwórczości łez w 3 trymestrze ciąży (80% ciężarnych).
W takich sprawach specjaliści zlecają, żeby osoby:
•w trakcie ciąży i wkrótce po rozrodzie kobiety nie przekształcały wypukłości soczewki,
•nie przechodziły laserowych zabiegów korekty wzroku – ciążę dobrze zaplanować na rok po,
•zastosowaniu takiej kuracji,
•w trzecim trymestrze kobiety winny wykorzystywać nawadniające kropli do oczu.

jakie problemy ze wzrokiem w czasie ciąży występują

Czego powinna unikać ciężarna z dysfunkcją wzroku?

Kobiety w ciąży z dysfunkcją wzroku:
•Absolutnie moe winny dźwigać, ponieważ jest niebezpieczeństwo odklejenia się siatkówki.
•Nie powinna spędzać wiele czasu przed komputerem – odpowiedni czas to nie więcej niż 4 godziny w czasu dnia. Dłuższe spędzanie czasu przed ekranem laptopa może przydać się do zaistnienia systemu suchego oka, którego przejawy to palenie, zaczerwienienie, odczucie piasku pod powiekami.
•Wykorzystywać dietę podczas ciąży – pełną artykułów bogatych w witaminę A także beta-karoten.

Jeśli cierpisz rozwlekle w ciąży: co ma pomysł na oczy i wzrok

Są choroby, jakie w ciąży mają bezpośredni nacisk na oczy, natomiast możesz nie zdawać sobie z tego sprawy. Szczególnie muszą się mieć na baczności kobiety w ciąży mające na cukrzycę, bo w ciąży może nastąpić intensywny wzrost tejże choroby. Niepilnowana cukrzyca może prowadzić do szybkich zmian w obrębie siatkówki. Retinopatia cukrzycowa znaczy zniszczenie delikatnych naczyń krwionośnych odżywiających siatkówkę, co zagraża chociażby utratą wzroku. Niebezpieczeństwo nastąpienia retinopatii narasta po 5 latach od zachorowania. Więc każda ciężarna z cukrzycą powinna być poddana weryfikacji okulistycznej nadal przed zajściem w ciążę oraz co miesiąc przez cały okres ciąży. Wszelka zmiana powinna być poddana fotokoagulacji laserowej. Także kobiety w ciąży z chorobami nerek obligatoryjnie być pod ciągłą kontrolą specjalisty w okresie ciąży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]