Profesjonalne kosmetyki do farbowania włosów w domu

0
1314
Profesjonalne kosmetyki do farbowania włosów w domu

W dzisiejszych czasach z różnych powodów rezygnujemy z farbowania włosów w salonach fryzjerskich. Mogą to być tak jak obecnie względy sanitarne, ale także nasze osobiste powody. Wizyta u fryzjera wiąże się z koniecznością dojazdu i często jest dla nas po prostu zbyt droga. Do tego producenci kosmetyków do farbowania włosów tworzą obecnie na tyle profesjonalne i proste w użyciu produkty, że spokojnie możemy ich używać do domowego farbowania. Co istotne w sprzedaży są nie tylko farby do włosów, ale szereg innych akcesoriów, które tę czynność wspomagają.

Produkty do koloryzacji włosów

Najbardziej popularnym sposobem koloryzacji włosów jest użycie farby do włosów. Większość z nas do tej pory używała farb w postaci kremu trwale koloryzującego. Jednak jeśli planujemy samodzielnie farbować nasze włosy, to warto wypróbować farbę w proszku, która umożliwia bezpyłowe mieszanie i dozowanie. Można ją stosować zarówno na włosy farbowane, jak i naturalne. Tego typu produkt potrafi rozjaśnić włosy nawet o 7 tonów i nie powoduje przy tym przesuszenia włosów i rozdwajania się końcówki włosa. Współczesne kosmetyki do farbowania włosów mają bowiem nie tylko zmienić kolor włosa, ale również mają umożliwić właściwą pielęgnację jego struktury.

W związku z powyższym w sprzedaży są produkty, które równomiernie rozkładają kolor poprzez głębokie wnikanie pigmentów wewnątrz włosa. Do tego dzięki zamykaniu pigmentów wewnątrz włosa zapewniają, że kolor dłużej się utrzymuje. W skład farby wchodzą również składniki odpowiedzialne za regenerację, ochronę, gładkość i blask włosów.

Ciekawym rozwiązaniem na farbowanie włosów w domu może okazać się użycie odżywki koloryzującej. Odżywka odświeża i intensyfikuje kolor włosów farbowanych. Konkretne produkty dedykowane są do różnych odcieni włosów (blond, brąz, czerwień).

Co istotne producenci artykułów koloryzujących włosy swoją ofertę kierują nie tylko do pań, ale również do panów. Ogromną popularnością cieszą się odsiwiacze dla mężczyzn. Sprawdzonym producentem tego rodzaju farb jest firma GOLDWELL. Odsiwiacz o nazwie Men ReShade Power Shots występuje w czterech odcieniach: chłodny popielaty średni brąz, chłodny popielaty brąz, chłodny popielaty ciemny blond, chłodny popielaty średni blond. Za pomocą odsiwiacza w prosty sposób można zatuszować siwiejące włosy. Co istotne, cały zabieg trwa tylko chwilę. Wymieszany w proporcji 1:1 kolorant i aktywator, nanosi się na włosy i po odczekaniu pięciu minut spłukuje. Następnie wystarczy wymyć włosy szamponem. Zatem dzięki odsiwiaczowi, również mężczyźni mogą poczuć się młodo w szybkim czasie i w warunkach domowych.

Akcesoria niezbędne podczas koloryzacji

Nie da się ukryć, że najważniejsza podczas koloryzacji włosów jest farba. Jednak właściwe jej zastosowanie i uzyskanie odpowiedniego efektu uzależnione jest zazwyczaj od użycia różnych akcesoriów takich jak chociażby folia aluminiowa.

Posiadanie wymarzonego koloru włosów bywa związane z wcześniejszą koniecznością wykonania dekoloryzacji. Zabieg ten wykonuje się za pomocą kosmetyków do dekoloryzacji, które występują w postaci pudru, pasty, szamponu lub oxydantu. Natomiast trudne do uniknięcia zabarwienia skóry po koloryzacji spokojnie można usunąć przy pomocy płynu usuwającego tego typu zabrudzenia (na przykład firmy WELLA lub EKO HIGIENA).

[Głosów:0    Średnia:0/5]