Podłużna twarz a fryzura – jaką wybrać, a których unikać?

0
1184
fryzura
fot. pexels.com

Wybór odpowiedniej fryzury jest kluczowy do tego, aby wydobyć naturalne piękno. Niewłaściwa fryzura może z kolei podkreślić mankamenty, które kobieta chce ukryć. Dowiedz się, jakie fryzury sprawdzają się przy podłużnej twarzy, a z jakich należy zrezygnować!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/jak-zmienic-fryzure/ 

Tych fryzur unikaj!

Długość włosów z perspektywy kształtu twarzy jest kluczowa, ponieważ ma wpływ na to czy twarz będzie optycznie prezentować się na jeszcze bardziej podłużną czy też zyska bardziej naturalne proporcje. W tym względzie należy unikać bardzo długich włosów i tych krótkich fryzur.

Długie włosy, zwłaszcza te proste, sprawiają, że twarz jest jeszcze bardziej podłużna i pociągła. Bardzo często ten problem jest wzmagany tym, że na czubku głowy są oklapnięte (co jest częstym problemem przy włosach długich, które pod swoim ciężarem stają się oklapnięte), a od około połowy długości do końcówek nieco rozwiane, napuszone. Wtedy obszar przy skórze głowy jest ulizany, a to podkreśla pociągłość twarzy.

Z kolei krótkie włosy (krótsze niż fryzury do ramion) bardzo mocno podkreślają kształt twarzy, wydobywając jednocześnie jej podłużność. Wynika to stąd, że włosów jest mniej i nie skupiają one uwagi na sobie, ale na twarzy, która staje się nagle pierwszym planem, a to sprawia, że  jej pociągłość jest jeszcze bardziej uwypuklona.

Fryzury idealne dla podłużnego kształtu twarzy

Wielu kobietom bardzo dobrze sprawdzą się grzywki. Podłużna twarz często wynika z wysokiego czoła, a grzywka optycznie odbiera wrażenie zbyt wysokiego czoła oraz automatycznie zmniejsza podłużność kształtu twarzy.

Inne fryzury, które się sprawdzą to te nieco dłuższe niż do ramion. Fryzury takiej długości świetnie wyglądają przy włosach kręconych, ale też sprawdzają się u kobiet z włosami cienkimi lub ciężkimi i skłonnymi do oklapywania. Warto również pomyśleć o wystopniowaniu grzywki wokół twarzy, co także ma wpływ na optyczne skrócenie długości kształtu twarzy.

Przeczytaj też: http://cialomarzen.pl/jak-samodzielnie-w-domu-wykonac-henne-brwi/

[Głosów:0    Średnia:0/5]