Przedłużanie paznokci? Zrób to sama!

0
1531

Długie, piękne paznokcie sprawiają, że nasze dłonie wyglądają elegancko i z klasą. Szczególnie, gdy nie mamy szczupłych palców i naturalnie długiej płytki, jest to sposób na to, aby nasze dłonie nabrały wyglądu z klasą. Nie zawsze jednak mamy czas, możliwości lub ochotę na wizyty w salonie kosmetycznym. Wtedy warto samej zatroszczyć się o wygląd swoich paznokci, ponieważ obecnie jest to proste, jak nigdy dotąd.

Przygotowanie do przedłużania

Przed samą decyzją o przedłużeniu paznokci należy zastanowić się nad tym, jakim sposobem chcemy to zrobić. Istnieje ich kilka, a jednymi z najpopularniejszymi są: przedłużanie żelem na szablonie oraz przedłużanie za pomocą produktu typu gum gel do paznokci na specjalnej formie. 

Ta druga metoda jest o wiele łatwiejsza dla początkujących oraz szybsza do wykonania, ponieważ gdy tylko wykonamy na formie odpowiedni kształt paznokcia, wymagane jest minimalne jego spiłowanie. Żel jest na tyle gęsty i łatwy do rozprowadzenia, że nie wylewa się poza formę. Wszystko na każdym etapie przedłużania mamy pod kontrolą, krzywa C jest idealna, a my nie musimy poziomować żelu na płytce. 

Gum gel jest także bardzo trwały i odporny na uszkodzenia, co sprawia, że podczas codziennych czynności możemy zapomnieć o tym, że mamy syntetyczne paznokcie. Dodatkowo produkt dostępny jest w różnych kolorach, co jeszcze bardziej przyspiesza proces, ponieważ nie musimy paznokci po przedłużeniu malować – są od razu gotowe, a my możemy cieszyć się z udanej stylizacji bez obawy o nierówności podczas malowania. 

Akrylo-żele są także bardzo wydajne i potrzeba ich o wiele mniej niż tych standardowych.      

Samodzielne przedłużanie krok po kroku 

Skoro znamy zalety przedłużania paznokci akrylo-żelem, możemy skupić się na ich wykonaniu krok po kroku. 

W pierwszej kolejności warto odpowiednio przygotować skórki, by nie zostały w trakcie zabrudzone. Tzw. zalane skórek zmniejszą trwałość naszej stylizacji. 

Następnie nadajemy pożądany kształt płytce paznokcia, matowimy ją oraz odtłuszczamy (przygotowujemy tak jak pod żel, akryl czy hybrydę). W następnej kolejności nakładamy bazę i utwardzamy w lampie UV lub UV/LED. Potem do specjalnej formy nakładamy niewielką ilość gum gelu i pędzelkiem zamoczonym w cleanerze rozprowadzamy go tak, aby boki nie były za grube, a przez środek był zrobiony tunel. 

Później formę przykładamy do paznokcia i delikatnie dociskamy. Przed samym włożeniem do lampy warto jeszcze odwrócić rękę i od wewnętrznej strony delikatne wyprowadzić żelu – dzięki temu będziemy miały mniej pracy po utwardzeniu produktu. 

Po tym utwardzamy w lampie UV/LED, ściągamy formę z paznokcia, nadajemy pożądany kształt płytce paznokcia, matowimy, nakładamy top bez warstwy dyspersyjnej, utwardzamy i gotowe! 

Gel gum do paznokcie sprawia, że stylizacja staje się o wiele prostsza, dzięki czemu nawet początkujące kobiety mogą spróbować swoich sił z przedłużaniem płytki. Szczególnie, że forma nadaje kształt naszym paznokciom, a my nie musimy się martwić o ewentualne zgrubienia na płytce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]