Jak konturować twarz? Poznaj metodę strobingu!

0
3212
Jak konturować twarz? Poznaj metodę strobingu!

Makijaż – podstawa codziennej toalety. Co zrobić, aby zawsze wyglądał na profesjonalny i perfekcyjnie wykonany? Kluczem do sukcesu jest praktyka i aktualna wiedza. Warto czytać magazyny modowe i śledzić internetowe publikacje aby poznać tajniki idealnego makijażu. Dzisiaj podpowiadamy jak konturować twarz.

  1. Dlaczego warto dbać o odpowiedni makijaż?
  2. Profesjonalny makijaż, czyli jaki?
  3. Konturowanie twarzy metodą strobingu
  4. Storbing – wady i zalety

Dlaczego warto dbać o makijaż? 

Makijaż to nasza wizytówka. Odpowiednio dobrany potrafi zdziałać cuda. Nie tylko podkreśla kobiecą urodę, ale i może zamaskować niedoskonałości, blizny czy znamiona, których nie zawsze mamy ochotę pokazywać. Dzięki udanemu make upowi stajemy się też bardziej profesjonalne, a kobiety które wyglądają na dużo młodsze, niż rzeczywiście jest to zapisane w ich metryce, za pomocą kilku sztuczek mogą wyglądać nieco poważniej.

Profesjonalny makijaż, czyli jaki? 

Podstawą profesjonalnego makijażu powinny być odpowiednie kosmetyki. Wybierajmy te sprawdzone, dobrej jakości. Nie chodzi o to, aby wydawać dużo pieniędzy – bardzo często można znaleźć wysoce oceniane produkty z dobrym składem już za kilkanaście złotych. Rozświetlacze, podkłady, tusze do rzęs… w każdej drogerii znajdziemy mnogość marek w najróżniejszych cenach. Podobnie jak w sieci. W internecie pojawiają się coraz to nowe sklepy oferujące wybór kosmetyków do makijażu, np. rozświetlaczy:https://www.wizazsklep.pl/124-rozswietlacze. Czytajmy opinie w sieci i etykiety produktów, a nasz makijaż będzie idealny.

Kolejnym krokiem powinna być odpowiednia kolejność nakładania produktów. Ma ona bardzo duży wpływ na finalny efekt make upu. Na początek, na dobrze oczyszczoną twarz należy nałożyć krem do twarzy i serum. Trzeba to zrobić na kilka do kilkunastu minut przed nałożeniem kosmetyków do makijażu, tak aby produkty zdążyły się wchłonąć. Nie ma nic gorszego niż tłusta warstwa wymieszanych ze sobą kremu i podkładu.

Następnie należy nałożyć bazę pod makijaż. Warto zadbać o odpowiednio dobrany kosmetyk, taki, który wygładzi skórę i pomoże przedłużyć trwałość pozostałych kosmetyków. Teraz pora na podkład. Można nałożyć go dłonią, pędzlem albo specjalną gąbką – według preferencji.

Później, warto użyć korektora pod oczy i korektora do niedoskonałości. Jakiego korektora użyć? Zielony świetnie sprawdzi się do zamaskowania popękanych naczynek krwionośnych i czerwonych plam i krostek. Żółty zakryje niebieskawo-fioletowe cienie pod oczami i siniaki. Jednak ten korektor powinien być nakładany przed podkładem. Różowy korektor sprawdzi się w roli rozświetlacza. Używając fioletowego, neutralizujemy żółte zmiany na skórze, takie jak blizny czy siniaki. Chcąc rozjaśnić środkową część twarzy, sięgnijmy po biały korektor.

Teraz czas na puder. Do dyspozycji mamy ten sypki lub puder w kamieniu. Panie, które mają problemy z błyszczeniem się skóry powinny postawić na puder sypki.

Następnym krokiem będą cienie do powiek. Dobierajmy je do koloru oczu. Kobiety o niebieskiej tęczówce powinny używać brązowych, beżowych, śliwkowych lub złotych odcieni. Do szarych oczu pasują błękity, fiolety i beże, a do zielonych granaty, brązy, beże i fiolety.

Makijaż oczu zakończymy kredką lub eyelinerem i tuszem do rzęs. Następnie brwi. Do dyspozycji mamy kredkę, pomadę, tusz lub cień do brwi – według preferencji.

Make up zakończymy różem do policzków lub rozświetlaczem i pomadką lub błyszczykiem do ust.

Konturowanie twarzy metodą strobingu

Znamy już podstawy profesjonalnego makijażu, a jak konturować twarz? Kosmetyki i odpowiednia technika potrafią zdziałać cuda! Ciekawym sposobem na modelowanie konturów twarzy jest strobing – konturowanie twarzy rozświetlaczem. Jak je poprawnie wykonać?

Najpierw na oczyszczoną skórę twarzy należy nałożyć krem z filtrem UV i zaczekać aż się wchłonie, następnie nakładamy na nią podkład o lekkiej konsystencji, zbliżonej do naturalnego odcienia skóry. Kolejnym krokiem może być nałożenie pudru. Teraz pora na rozświetlacz. Potrzebne nam będą dwa rodzaje pędzli – cieńszy i grubszy. Cieńszy posłuży do naniesienia rozświetlacza na łuk pod brwiami, grzbiet nosa oraz łuk kupidyna. Grubszym służy do nanoszenia kosmetyku na szczyty kości policzkowych, czubek brody i środek czoła.

Następnie przychodzi czas na ulubiony róż do policzków. Ostatnim krokiem będzie naniesienie pastelowych pomadek bądź błyszczyków na usta.

Storbing – wady i zalety

Do zalet storbingu zaliczymy fakt, iż odmładza i odświeża skórę, maskuje oznaki zmęczenia i sprawia wrażenie naturalnie zdrowej skóry. Wadą tego rozwiązania jest to, że storbing uwydatnia zmarszczki, nie jest odpowiedni dla każdego rodzaju cery, odradza się stosowania go u osób z tłustą cerą. Może on sprawić, że wszelkie niedoskonałości, takie jak trądzik czy blizny czy rozszerzone pory staną się bardziej widoczne. Aby storbing prezentował się naprawdę dobrze, wymaga dużej wprawy. Istnieje ryzyko nadania twarzy nieco groteskowego charakteru, gdyż bardzo łatwo jest przesadzić z ilością rozświetlacza, co będzie skutkowało nadmiernym błyszczeniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]