Rewolucyjna metoda walki z oznakami łysienia

0
1498
Rewolucyjna metoda walki z oznakami łysienia

Problem łysienia dotyka coraz więcej osób. W ostatnich latach zaobserwowano znaczny wzrost osób poniżej 30 roku życia, którzy zmagają się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Bez względu na płeć oraz stopień łysienia istnieje zabieg, który skutecznie zakrywa nieestetyczne, pozbawione włosów części naszej głowy.

Mikropigmentacja skóry głowy – czym jest?

Mikropigmentacja to zabieg, którego celem jest zamaskowanie łysienia. Polega na wprowadzeniu pod  powierzchnię skóry pigmentu, który tworzy niewielkie punkty przypominające krótko ostrzyżone włosy. Zabieg wykonywany jest w miejscach, w których brakuje włosów lub są przerzedzone. Polecany jest zarówno mężczyznom jak i kobietom zmagającym się z łysieniem androgenowym, plackowatym czy na skutek przebytej choroby nowotworowej.

Mikropigmentacja skóry głowy – ile trwa?

W celu uzyskania pełnego efektu wykonuje się trzy zabiegi w tygodniowych odstępach. Całość nie powinna przekroczyć miesiąca. Każda z sesji trwa około trzech godzin. Na każdej z nich liczba kropek na głowie zostaje zwiększona. Zabieg nie należy do inwazyjnych. Niemniej jednak osoby, które zdecydują się na wykonanie zabiegu na 24 godziny przed zabiegiem nie mogą spożywać alkoholu, gdyż mogłoby to zmniejszyć krzepliwość krwi. 

Mikropigmentacja skóry głowy – dla kogo?

Mikropigmentacji mogą poddać się osoby w każdym wieku, niezależnie od płci. Może być zastosowana zarówno u blondynów, brunetów, jak i osób o rudych włosach. Salony świadczące tę usługę posiadają szeroką gamę kolorów, dzięki której specjaliści wykonujący zabieg bez trudu dopasują odpowiedni odcień. Co więcej z mikropigmentacji skóry głowy mogą skorzystać osoby posiadające siwe włosy.

Mikropigmentacja skóry głowy – co ile powtórzyć zabieg?

Mikropigmentacja skóry głowy jest zabiegiem, który po kilku latach należy powtórzyć. Podobnie jak inne barwniki wprowadzane do naszego ciała, również ten po kilku latach zaczyna zanikać. Barwnik pod wpływem promieni słonecznych, stosowanych kosmetyków oraz wycierania powoli zaczyna zanikać. Po kilku latach może stać się niewidoczny. Z tego względu osoby, które pragną zachować efekt co kilka lat powinny zgłosić się do odpowiedniej jednostki w celu powtórzenia zabiegu.

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Zabiegowi poddają się osoby dotknięte problemem łysienia oraz te, które pragną zakryć powstałe na skutek wypadku nieestetyczne blizny. Zabieg mikropigmentacji zdecydowanie poprawia komfort życia pacjentów. Za jego sprawą osoby cierpiące na te widoczną przypadłość mogą cieszyć się życiem, nie będąc narażonym na spojrzenia innych osób.  

[Głosów:0    Średnia:0/5]