Soczewki kontaktowe – jakie wybrać latem?

0
1894
Soczewki kontaktowe – jakie wybrać latem?

Słońce, wysokie temperatury i mnóstwo unoszącego się w powietrzu pyłu również może wpływać na komfort noszenia szkieł kontaktowych. W takim wypadku powinieneś zastanowić się nad kupnem soczewek latem, by wybrać ostatecznie najlepszą i najwygodniejszą dla siebie opcję. Tylko w ten sposób unikniesz zaczerwienienia czy nadmiernego wysuszania się podczas użytkowania. Sprawdź, jakie soczewki kontaktowe powinieneś wybrać na wakacje?

Soczewki kontaktowe czy okulary?

Często pojawia się też dylemat pomiędzy szkłami kontaktowymi a okularami korekcyjnymi, gdzie trudno się zdecydować na jedne z nich latem. Naszym zdaniem dużo wygodniejsze i praktyczniejsze są soczewki, ponieważ można założyć je i bez problemu nałożyć na nos ulubione okulary przeciwsłoneczne, by ochronić się przed słońcem. Z kolei przy okularach korekcyjnych trzeba bardziej kombinować, gdyż albo nosisz dwie pary okularów na zmianę, ale na rzecz lepszego lub gorszego widzenia albo decydujesz się na droższe okulary z przyciemnianymi szkłami pod wpływem promieni słonecznych.

Soczewki kontaktowe z filtrem UV – jak to działa?

Może jeszcze nie słyszałeś o podobnej technologii zastosowanej w szkłach kontaktowych, ale to absolutna prawda. Już teraz możesz zakupić równie wygodne i chroniące przez szkodliwym promieniowaniem soczewki kontaktowe dla różnych wad wzroku. Ta bariera ochronna została sprytnie wbudowana i zawarta w strukturze soczewki, dzięki czemu jest całkowicie nieodczuwalna dla oka.

Wiele modeli szkieł możesz kupić w sklepie z soczewkami – Mylenshop.com, gdzie oferowane są m.in. znane wszystkim szkła firmy ACUVUE® z filtrem UV. Warto zaznaczyć, że mimo wszystko należy unikać bezpośredniego kontaktu oczu z słońcem, dlatego trzeba dodatkowo korzystać z okularów przeciwsłonecznych, kapeluszy czy też ograniczać czas spędzony na zewnątrz w szczytowych godzinach słońca. Wszystko dlatego, że soczewki te nie są w stanie zakryć całej powierzchni gałki ocznej, którą również należy chronić.

Jednak jeśli można skorzystać z dodatkowej ochrony, nie ma nawet nad czym się zastanawiać. Soczewki z filtrem chronią przede wszystkim przed promieniami UVA i ograniczają ich przenikanie do około 95%, a także promieniami UVB, które niwelowane są nawet do 99%. Z pewnością będzie to bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla Twoich oczu, ponieważ promienie te mogą negatywnie wpłynąć na późniejsze widzenie i samą strukturę oka.

Soczewki jednodniowe na lato

Dobrym rozwiązaniem dla osób szczególnie wrażliwych na różne czynniki zewnętrzne, będzie używanie soczewek kontaktowych jednodniowych. Szczególnie polecamy ich zakup na wyjazdy wakacyjne, ponieważ wtedy codziennie możesz cieszyć się równie świeżym spojrzeniem i mocno nawilżonymi soczewkami. Jak wiadomo wakacje kojarzą się z kąpaniem, pływaniem, spędzaniem czasu na świeżym powietrzu i zabawą w piasku – wszystko to może zaszkodzić Twoim soczewkom, dlatego zaleca się wybór jednodniowych szkieł, które następnego dnia nadają się do wyrzucenia. W ten sposób też ograniczasz ryzyko przenoszenia różnych bakterii i zanieczyszczeń na powierzchnię oka.

Soczewki jednodniowe zapewniają też maksymalne nawilżenie, a podczas upałów i suchego powietrza jest to bardzo ważne. W przeciwnym razie odczujesz dyskomfort w postaci pieczenia oczu, wysuszania i szczypania, czego raczej każdy wolałby uniknąć w czasie urlopu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]