Trzy powody, dla których warto zacząć nosić biżuterię ze stali szlachetnej

0
1204
biżuterię ze stali szlachetnej

Świat biżuterii w ostatnich latach znacznie się zmienił i otworzył się na nowe surowce. Jednym z najpopularniejszych trendów jest stal szlachetna, która przez długi czas pozostawała w cieniu srebra i złota. W branży można ją spotkać również jako stal chirurgiczną, nierdzewną czy też jubilerską. Sprawdź, dlaczego warto zainteresować się stalową biżuterią.

Idealne rozwiązanie dla alergików

Choć uczulenie na złoto lub srebro zdarza się dość rzadko, to nadal można spotkać osoby z takim problemem. Warto pamiętać, że reakcja alergiczna może pojawić się w wyniku kontaktu metalu szlachetnego z różnymi czynnikami zewnętrznymi. Znacznie częściej alergia dotyczy natomiast niklu, który jest używany do produkcji taniej biżuterii. Wystarczy jednak sięgnąć po bransoletki, łańcuszki czy też pierścionki ze stali szlachetnej, żeby uniknąć kłopotliwego zaczerwienienia, wysypki i innych nieprzyjemnych objawów alergii.

Stal chirurgiczna 316L zasadniczo nie uczula i ma właściwości hipoalergiczne. Z tego powodu idealnie nadaje się na drobny upominek dla osoby z alergią na inne surowce lub w przypadku braku wiedzy w tej kwestii. Ponadto stalową biżuterię można bez obaw nosić na co dzień. Nawet kilka lub kilkanaście godzin kontaktu naszyjnika bądź pierścionka ze skórą nie powinno skończyć się nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Biżuteria na lata

Fani stali nierdzewnej cenią ją za niesamowitą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Zyskujący na popularności materiał jest twardy, dlatego trudno go złamać lub odkształcić. Ponadto jego powierzchnia jest odporna na przypadkowe zarysowania. Sporą zaletą jest również to, że stal zachowuje oryginalny kolor nawet pod wpływem promieniowania UV. Nie trzeba także przejmować się korozją czy też ciemnieniem.

To jednak nie koniec! Stalowa biżuteria ze sklepu online Mag-Jew na dodatek nie jest zbyt wymagająca. Może zachować dobry wygląd przez wiele lat bez konieczności ciągłych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych. Łańcuszki, kolczyki lub pierścionki ze stali chirurgicznej mogą zatem okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku osób, które lubią biżuterię, ale nie mają czasu na dbanie o nią tak jak o srebro i złoto.

Przystępna cena

Nie bez znaczenia jest również fakt, iż dodatki ze stali szlachetnej są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Są znacznie tańsze niż złoto i srebro, a jednocześnie oferują nieporównywalnie wyższą jakość niż typowa tania biżuteria. W ten sposób właściwie każdy może sobie pozwolić na stalowe ozdoby bez konieczności rezygnacji z solidności i eleganckiego wyglądu biżuterii.

Sporym zaskoczeniem dla niektórych osób może być również różnorodność, jaką stal nierdzewna zapewnia w kwestii designu. W ofercie internetowego sklepu Mag-Jew nie brakuje ciekawych projektów, którym nie można odmówić oryginalności. Ponadto stalowa biżuteria często świetnie wpisuje się w nowoczesne klimaty i jest idealnym dopełnieniem np. modnych stylizacji casualowych z miejską nutą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]