Zabiegi ujędrniające w medycynie estetycznej

0
1499

Medycyna estetyczna to nie tylko widocznie odmładzające zabiegi przeprowadzane na twarzy. Wiele kuracji można przeprowadzać także na innych partiach ciała. Możliwości współczesnej medycyny pozwalają na ujędrnienie całego ciała i wyszczuplenie go. Jednocześnie są to zabiegi, które wspierają walkę z rozstępami i cellulitem, czyli popularną „pomarańczową skórką”. Spośród wielu metod warto wyróżnić radiofrekwencję mikroigłową oraz Ultraskin II.

Medycyna estetyczna to nie tylko widocznie odmładzające zabiegi przeprowadzane na twarzy. Wiele kuracji można przeprowadzać także na innych partiach ciała. Możliwości współczesnej medycyny estetycznej pozwalają na ujędrnienie całego ciała i wyszczuplenie go. Jednocześnie są to zabiegi, które wspierają walkę z rozstępami i cellulitem, czyli popularną „pomarańczową skórką”. Spośród wielu metod warto wyróżnić radiofrekwencję mikroigłową oraz Ultraskin II.

Do zabiegów ujędrniających w medycynie estetycznej należą te, które wykorzystują fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych oraz fale ultradźwiękowe o dużym natężeniu.

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to połączenie dwóch innych zabiegów – radiofrekwencji RT oraz mikronakłuwania. Pierwszy z nich polega na intensywnym ogrzewaniu skóry, co pobudza procesy regeneracyjne i pozwala na wzmocnienie struktur kolagenowych (poprzez pobudzenie fibroblastów). Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna i sprężysta, co wpływa na jej widoczne odmłodzenie. Do zabiegu używane jest urządzenie Scarlet RF, które posiada certyfikat medyczny. Ten bezoperacyjny lifting twarzy poprawia jej owal oraz funkcjonowanie tkanki tłuszczowej.

Na czym polega zabieg Ultraskin II?

Zabieg Ultraskin II to nowoczesna terapia, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe o dużym natężeniu, czyli technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Polega na działaniu na skórę specjalnie zaprojektowanym, precyzyjnym aplikatorem, który koncentruje wiązkę lasera w odpowiednim miejscu oraz na pożądanej głębokości. Ten ostatni parametr jest ustalany indywidualnie, w zależności od leczonego problemu. Sam zabieg powoduje niewielki dyskomfort, ale jest on zdecydowanie mniejszy niż przy podobnych zabiegach. Warto mieć na uwadze, że niekiedy mogą pojawiać się delikatne zasinienia, które ustępują po kilku dniach.

Wskazania do skorzystania za zabiegów ujędrniajacych

Do skorzystania z ujędrniających zabiegów medycyny estetycznej zachęcane są osoby, które chcą wymodelować ciało, gdyż fale ultradźwiękowe wpływają na tkankę tłuszczową. Wiotkość skóry, zaburzenia owalu twarzy czy powiek to także wskazania do zabiegów. Za pomocą medycyny estetycznej można także zlikwidować zmarszczki palacza oraz podwójny podbródek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]