Zdrowotne buty dla każdego

0
2288
Zdrowotne buty dla każdego

Wybierając obuwie dla siebie zwykle kierujemy się rozmaitymi kwestiami, ale na pierwszy plan wysuwa się estetyka obuwia oraz jego wygoda. Buty o zdrowotnych właściwościach kojarzą się nam przede wszystkim z chorobami układu ruchu, w którym trzeba je nosić. Co więcej, w naszej stereotypowej wyobraźni zakodowane są jako nieestetyczne obuwie o wątpliwych walorach komfortu.

Tymczasem niekoniecznie jest to prawda. Choć przy wyborze butów kierujemy się naszą wygodą, a więc tym, co jest teoretycznie dobre dla naszego zdrowia, to jednak w wielu przypadkach buty są niekoniecznie najbardziej odpowiednie dla układu ruchu. Nic jednak straconego – istnieją bowiem takie marki jak buty Rieker, które łączą w sobie odpowiednią budowę z ciekawą estetyką.

Zimowe i letnie

Wśród wykonanych w specjalistycznych technologiach butów Rieker znajdziemy takie modele, które idealnie sprawdzą się tak na zimę, jak i na lato. Na chłodniejsze dni idealnym wyborem mogą być dobrze zabudowane śniegowce z dodatkowych ociepleniem wewnątrz, jak również trzewiki zarówno zapinane na zamek, jak i sznurowane czy wsuwane na stopę. Wysokość cholewki jest zróżnicowana, dzięki czemu buty Rieker możemy dopasować do naszych potrzeb oraz oczekiwań co do modelu. W przypadku butów na cieplejsze miesiące nie brakuje wygodnych półbutów do noszenia na co dzień, jak również tenisówek i trampek z różnych materiałów, doskonałych do codziennego stroju czy nawet do pracy. Taka różnorodność sprawia, ze każdy jest w stanie znaleźć wśród butów tej marki coś, co odpowiada jego oczekiwaniom. Jakby tego było mało, buty Rieker dostępne są również w różnych wersjach kolorystycznych, i to także takich, które są najmodniejsze w danym sezonie. Nietypowe kolory, głębie czerwieni, intensywności błękitów i granatów – to wszystko znaleźć można w ramach asortymentu tej właśnie cenionej na całym świecie marki.

Dlaczego zdrowotne?

Pojawia się pytanie, co takiego jest w tej szwajcarskiej marce obuwia, że uważana jest ona za producenta butów o zdrowotnych właściwościach. Chodzi tutaj przede wszystkim o specjalną budowę podeszwy. Ma ona dodatkową, ukrytą amortyzację, która nie wpływa na wygląd butów, ale sprawia, że stają się one niezwykle wygodne. Sprawdzają się zarówno podczas długiego chodzenia, jak i siedzenia, co wynika z ich naturalnego przystosowania do konkretnej stopy – dlatego istotne jest, aby buty Rieker zawsze kupować nowe, a nie używane po kimś. Do tego dochodzi również aspekt wykorzystania nowoczesnych materiałów, świetnie dopasowujących się do nogi i pozwalających skórze swobodnie oddychać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]