Badania prenatalne na Śląsku

0
2029

Śląsk to miejsce nieustannie się rozwijające. Z jednej strony ciągły postęp technologiczny, powstawanie fabryk, sklepów, komunikacji itd., z drugiej zaś to miejsce na mapie Polski może poszczycić się znakomitą medycyną.

Medycyna XXI wieku – medycyna prenatalna

W tym oczywiście nie można zapomnieć o doskonałych badaniach prenatalnych Katowice i inne miasta na Śląsku posiadają dużo gabinetów, w których można je wykonać. Jednak po co je wykonywać? Czy diagnostyka prenatalna jest konieczna? Czy jest bezpieczna? Na te wszystkie pytania da odpowiedź niniejszy artykuł. Warto jednak zdradzić, że diagnostyka prenatalna to narzędzie, które pomaga nam zadbać o prawidłowy przebieg ciąży i bezpieczeństwo dziecka.

Badanie prenatalne na Śląsku – jak wygląda?

Odpowiedzmy najpierw na pytanie, czym w zasadzie są badania prenatalne? Otóż są to badania płodu, które wykonane zostały w trakcie jego rozwoju wewnątrzmacicznego. Mówiąc prościej są to wszelkie badania płodu wykonane podczas ciąży.

Badania prenatalne Katowice – czy są bezpieczne?

Wiele kobiet pyta, czy diagnostyka prenatalna jest bezpieczna. To zależy, czy jest ona inwazyjna czy też nie, Nieinwazyjne badanie prenatalne na Śląsku nie niesie ze sobą praktycznie żadnego ryzyka dla bezpieczeństwa matki tudzież dziecka. Z kolei zaś inwazyjna diagnostyka prenatalna niestety już wymaga pobrania materiału, w związku z czym może się wiązać z pewnym ryzykiem.

Nieinwazyjne badania prenatalne na Śląsku

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że takie nieinwazyjne badania prenatalne Katowice ma wykonywane każda kobieta w ciąży. Są to USG standardowe, genetyczne, test podwójny, potrójny, PAPP – A. Te testy mają na celu określenie, czy wszystko jest w porządku.

Inwazyjne badanie prenatalne na Śląsku

Jeśli jednak powyższe testy będą mieć niekorzystne wyniki, to warto rozważyć wykonanie inwazyjnej diagnostyki prenatalnej, czyli amniopunkcji, kordocentezy albo biopsji trofoblastu. Te metody zalecane są także parom, u których wystąpiły choroby genetyczne w rodzinie, aberracje chromosomowe, wady wrodzone u poprzedniego dziecka, urodzenie dziecka z chorobą metaboliczną itd.

Badania prenatalne Katowice – korzyści

Pozostaje jednak zasadnicze pytanie – co wykryją takie badania prenatalne? Otóż na pewno przy ich pomocy można odkryć wady serca, otwarte wady cewy nerwowej, cześć aberracji chromosomowych, chorób metabolicznych. Ważny jest fakt, że rozpoznamy zespół Downa, Patau. Edwardsa oraz Turnera – cztery najczęściej występujące choroby genetyczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKożuch damski- jak wybrać ten właściwy?
Następny artykułKroplówki

Samotna marzycielka, uwielbiam tematykę urodowo-zdrowotno-sportową. Kocham fitness i jazdę na rowerze. Pracuje jako maniciurzystka.