Balsamy i kremy do golenia

0
1302

Kremy i balsamy do golenia są bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem. Ich stosowanie nie wymaga żadnej wprawy oraz nie grozi powikłaniami. Można je wykorzystywać do depilacji takich partii jak: nogi, pachy, ręce oraz twarz i okolice bikini.

Czym są balsamy i kremy do golenia?

Balsamy i kremy do golenia to produkty, które po nałożeniu na suchą skórę w sposób nieinwazyjny niszczy keratynę, czyli białko włosów. W efekcie tego procesu niechciane włoski rozpuszczają się. W kremach do skóry wrażliwej jest mniej składników aktywnych rozpuszczających keratynę, niż w tych, które są przeznaczone do depilowania skóry normalnej. Inna jest także zawartość substancji dodatkowych.
Tego typu produkty, które są dostępne na rynku oprócz usuwania włosków, gwarantują również nawilżenie (dzięki zawartości mocznika) i pielęgnację skóry.

Jak stosować krem do golenia?

Depilacja takimi preparatami to idealne rozwiązanie dla osób, które żyją w pędzie. Kosmetyk należy nałożyć na wcześniej umytą, suchą skórę. Należy zwrócić uwagę, aby warstwa kremu była równa. Ważną informacją jest też to, że nie można pokrywać kremem świeżych lub gojących się ran. Substancje chemiczne, które są w kremie mogą rozpuścić strup i spowodować podrażnienie. W przypadku depilacji miejsc intymnych, należy ominąć błonę śluzową.

Następnie trzeba odczekać czas wskazany na opakowaniu przez producenta (zazwyczaj są to 3-4 minuty). Po upłynięciu tego czasu należy usunąć krem, wraz z rozpuszczonymi włoskami, za pomocą plastikowej łopatki, która jest dołączona do zestawu.

Balsamy i kremy do golenia

Zalety i wady balsamów i kremów do golenia

Zalety tego typu preparatów to łatwość użycia; brak doświadczenia w tego typu zabiegach; brak podrażnień oraz reakcji alergicznych. Włosy są usuwane głęboko, a skóra staje się gładka. Jeżeli chodzi o efekt, utrzymuje się dłużej niż po depilacji przy użyciu tradycyjnej maszynki.

Wady używania kremów do depilacji to zapach – jest dość duszący, chemiczny. Ponadto takie preparaty mogą nie zadziałać na grube, mocne włosy.

Przeczytaj też: Golenie i depilacja – na czym polega?

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak nosić złote łańcuszki?
Następny artykułRehabilitacje na telefon

Samotna marzycielka, uwielbiam tematykę urodowo-zdrowotno-sportową. Kocham fitness i jazdę na rowerze. Pracuje jako maniciurzystka.