Rehabilitacje na telefon

0
4936
Rehabilitacje na telefon

Rehabilitacja jest jednym z najważniejszych procesów, który polega na przywróceniu całkowitej lub częściowej sprawności, zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Proces ten jest szczególnie ważny dla pacjenta, który właśnie przeszedł ciężką chorobę lub jest w jej trakcie, a także dla osób, które dopiero co przebyły operację. Rehabilitacja jest istotnym procesem dla osób z ciężkimi zaburzeniami motorycznymi, spowodowanymi między innymi: uszkodzeniami mózgu, złamaniami, uszkodzeniami rdzenia kręgowego, czy innymi chorobami.

Proces rehabilitacyjny może odbywać się zarówno w warunkach ambulatoryjnych, jak i domowych. Ta ostatnia opcja jest szczególnie korzystna dla osób, które przez swoją niepełnosprawność, nie są w stanie dotrzeć do placówki medycznej. Rehabilitacjami mogą zajmować się wykwalifikowani lekarze, oraz specjalnie przeszkoleni rehabilitanci. Wśród typów rehabilitacji można wymienić kilka zabiegów fizjoterapeutycznych: jedną z powszechniej stosowanych jest masaż; może to być także kinezyterapia, czyli szeroko pojęte ćwiczenia usprawniające; jonoforeza – czyli stosowanie bodźców elektrycznych niwelujących ból; hydroterapia, czy krioterapia. Wiele przychodni w Polsce i na całym świecie, oferuję rehabilitacje na telefon. Dzięki temu osoba, która jest niepełnosprawna w stopniu znacznym, nie musi opuszczać domu, oszczędzając przy tym czas, pieniądze i wysiłek wiążący się z transportem do placówki medycznej.

Skierowanie na rehabilitacje domową może być wystawione zarówno przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, a także przez specjalistę takich dziedzin jak np. rehabilitacja, fizjoterapia, reumatologia, neurologia, czy chirurgia. Fizjoterapeuta przychodzi do chorego najczęściej trzy razy w tygodniu i ustala indywidualny plan rehabilitacji. W zależności od schorzenia na który cierpi chory, fizjoterapeuta może zdecydować się jakie zabiegi fizjoterapeutyczne powinien zastosować. Rehabilitant może także poinstruować członków rodziny osoby niepełnosprawnej, jakie ćwiczenia powinna wykonywać osoba chora i jak je wykonywać. Należy pamiętać o tym, że rehabilitacje należy rozpocząć jak najwcześniej, gdyż znacznie zwiększa to szanse na całkowite lub częściowe przywrócenie sprawności fizycznej chorego.

Kolejną ważną kwestią rehabilitacji jest jej regularność – terapia powinna odbywać się w ściśle określonym cyklu. Nagłe przerwanie jej, czy stosowanie dłuższych przerw, sprawi, że cały proces rehabilitacyjny zakończy się niepowodzeniem. Czasami jest to spowodowane złym stanem psychicznym chorego, który czuję się zniechęcony i nie ma dalszej motywacji do wykonywania ćwiczeń lub poddania się różnego rodzaju zabiegom fizjoterapeutycznym. W takim przypadku szczególnie ważne jest wsparcie członków rodziny, znajomych i rehabilitanta odpowiedzialnego za terapie. Motywowanie i wspieranie osoby niepełnosprawnej poprzez chwalenie jej postępów, czy przypominanie o istotności rehabilitacji, z pewnością pozytywnie wpłynie na nastawienie chorego. Ponieważ rehabilitacja jest bardzo ważnym procesem, należy więc traktować ją na poważnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]