Bioenergoterapia – czym jest i na czym polega? 

0
1073
bioenergoterapia

Bioenergoterapia jest to jedna z dziedzin medycyny alternatywnej, której przypisuje się właściwości lecznicze, chociaż medycyna konwencjonalna nie uznaje takiej formy terapii. Bioenergoterapia pozwala na oddziaływanie energią bioterapeutyczną na osobę poddany terapii. Czym dokładnie jest bioenergoterapia? Na czym polega i jakie są wskazania do jej wykonania? 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/bioenergoterapia-czy-to-naprawde-dziala/ 

Bioenergoterapia – czym jest? 

W skład organizmu ludzkiego wchodzą nie tylko układy takie jak układ nerwowy czy krwionośny, ale też układ energetyczny. Składają się na niego meridiany, czyli południki energetyczne łączące organy, a także kilkadziesiąt czakramów, czyli punktów wymiany energii. Czakramy zlokalizowane są głównie wzdłuż kręgosłupa. W skład układu energetycznego człowieka wchodzą również aura energetyczna, emocjonalna i astralna. 

Na czym polega bioenergoterapia? 

Zabieg bioenergoterapii polega na przekazaniu energii od bioenergoterapeuty do pacjenta. Ma to na celu odblokowanie kanałów energetycznych w organizmie pacjenta. 

Pierwszym etapem jest dokładny wywiad kliniczny z pacjentem. Następnie osoba poddana jest terapii. Pacjent przyjmuje wygodną pozycję, obiekt energoterapeuta trzyma wyciągnięte ręce nad jego głową i kieruje dłońmi od czubka głowy do stóp. 

W taki sposób terapeuta wyczuwa zaburzenie pola energetycznego oraz może zdiagnozować problemy ze zdrowiem. W czasie pierwszego oraz kolejnego zabiegu bioenergoterapeuta przekazuje swoją energię na pacjenta. Osoba leczona odbiera to jako uczucie ciepła, mrowienie, czy drętwienie określonych partii ciała. 

Następne etapy to oczyszczenie organizmu, jego energetyzowania oraz przywrócenia i stabilizacji jej odcięcie energii, czyli pozostawienie ciele pacjenta energii przekazanej przez bioterapeutę. 

Bioenergoterapia – wskazania 

Istnieje kilka powodów, dla których spora grupa ludzi decyduje się na zabiegi bioenergoterapii. Zabiegi te mogą okazać się pomocne w celu kompleksowego wzmocnienia organizmu oraz poprawy ogólnego samopoczucia. O wiele bardziej konkretne wskazania do wykonania zabiegu to: 

  • bezsenność
  • depresja
  • nerwica
  • choroby kobiece
  • dolegliwości bólowe tak jak migrena,
  • bóle kręgosłupa czy stawów
  • zaburzenia funkcjonowania przewodu pokarmowego 

Nie istnieją przeciwwskazania do wykonywania zabiegów bioenergoterapii. Efektem niepożądanym może być ten związany zaprzepaszczenie konwencjonalnego leczenia. 

Zobacz też: http://www.muscular.pl/olejki-eteryczne-czym-sa-i-jakie-sa-ich-rodzaje/

[Głosów:0    Średnia:0/5]