Absolutnie nie jest to konieczne! Każdy musiał przejść badania kierowców i znaczne grono aplikujących poradziło sobie z nimi bez większych trudności i ograniczeń. Bardzo ważną kwestią pozostaje na pewno to, aby się odpowiednio do nich przygotować i wiedzieć dokładnie, na czym one dokładnie polegają. Podstawowe badania lekarskie kierowców są wymagane u wszystkich starających się o uzyskanie bądź przedłużenie uprawnień (AM,A1,A2,B1,B2). Jest to początek całej ścieżki administracyjnej, związanej z uzyskiwaniem prawa jazdy.
Jak wyglądają badania na prawo jazdy?
Badania kierowców są proste i stosunkowo przyjemne. Wystarczy jedynie zgłosić się do odpowiedniej jednostki wykonującej badania i zajmującej się orzecznictwem lekarskim. Badanie odbywa się w uzgodnionym terminie i trwa ogólnie około 20 minut.
W trakcie badania lekarz stara się ustalić wspólnie z badanym ewentualne przeciwwskazania do prowadzenia pojazdów, kierunkując swoje pytania szczególnie na kwestie chorób przewlekłych, neurologicznych oraz innych problemów zdrowotnych.
Następnym etapem wizyty jest badanie przedmiotowe, które obejmuje badanie okulistyczne (ocena ostrości widzenia, widzenia barw), a także ocenę słuchu i ewentualnie badanie neurologiczne. Jeśli jesteś cukrzykiem, epileptykiem albo masz inne choroby przewlekłe, to sprawdź koniecznie stronę internetową: www.badania-kierowcow.warszawa.pl.
Z uzyskanym orzeczeniem kierujemy się do odpowiedniego wydziału komunikacji, gdzie tworzony jest profil kierowcy. Od tego momentu, możliwe jest zapisanie się na kurs i egzamin!