Diatermia – sposób na piękną skórę

0
3223
Diatermia - sposób na piękną skórę

My, kobiety, wciąż szukamy skutecznych sposobów na to, żeby nasza skóra była gładka, rozświetlona, bez przebarwień i nierówności. Walczymy o nieskazitelną sylwetkę i zdrowy wygląd. Czasami nie wszystko przychodzi w pełni naturalnie i z pomocą przybywają nam zabiegi kosmetyczne, które pobudzają skórę do szybszej regeneracji, relaksują i spowalniają proces starzenia. Jedną z metod pozwalających nam cieszyć się piękną skórą jest diatermia.

Czym jest diatermia?

Diatermia wykorzystuje działanie pola elektromagnetycznego o wysokiej częstotliwości. Dzięki temu możliwe jest intensywne podgrzanie skóry właściwej i tkanki podskórnej na wybranym obszarze. W ten sposób pobudzane jest krążenie krwi i komórkowa przemiana materii, skóra staje się bardziej elastyczna, a stany zapalne wygasają szybciej dzięki zwiększeniu liczby leukocytów we krwi. Możemy też szybciej pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Takie podgrzewanie łagodzi również ból (co często jest wykorzystywane w fizjoterapii).

Diatermia w kosmetyce

Diatermia stosowana jest nie tylko w fizjoterapii, ale także w gabinetach kosmetycznych oferujących między innymi zabieg spłycania zmarszczek, redukcji cellulitu czy mezoterapii. Intensywne ciepło wytwarzane przez pole elektromagnetyczne pomaga również modelować sylwetkę przez ogrzewanie tkanki tłuszczowej. Nic więc dziwnego, że taka terapia cieszy się coraz większym powodzeniem i popularnością i znajduje coraz szersze zastosowanie.

Cena zabiegu

Ze względu na szerokie zastosowanie diatermii trudno jest określić jedną konkretną cenę za zabieg. Wszystko zależy od powierzchni skóry, na jakiej ma zostać wykonany zabieg kosmetyczny, rodzaju tego zabiegu i użytych do niego dodatkowych preparatów. Na przykład, salon Vanity Day Spa w Gdyni wykonuje zabieg spłycana zmarszczek w cenie od 159 zł, a za ujędrniający zabieg na ciało zapłaci od 130 do 190 zł. Biorąc pod uwagę skuteczność zabiegu, nie są to ceny wygórowane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]