Kompleksowa pielęgnacja zniszczonych włosów

0
5854
Kompleksowa pielęgnacja zniszczonych włosów

Włosy zniszczone zabiegami fryzjerskimi są bardzo oporne na działanie większości domowych metod pielęgnacyjnych i regenerujących. W celu poprawy ich wyglądu, często jedynym ratunkiem jest użycie nożyczek. Na szczęście, stosując dobroczynne właściwości substancji naturalnych i ziół, można szybko przywrócić im oczekiwany stan, czyli zdrowie i blask.

Ile fryzur, tyle typów zniszczeń. W zasadzie tylko włosy niemowląt i małych dzieci są naturalnie zdrowe, dobrze odżywione i silne. Wraz z upływem czasu każda fryzura ulega pogorszeniu. Bez względu na to, czy stosujemy zabiegi fryzjerskie, czy używamy prostownicy i suszarki, czy nie. Trzeba wiedzieć, że nawet takie kwestie jak słońce czy inne czynniki zewnętrzne związane np. z zanieczyszczonym środowiskiem, są dla włosów bardzo szkodliwe.

Większość z nas doskonale wie, że każde włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji i regeneracji. Szczególnie te, które są wyjątkowo zniszczone, bo np. mają rozdwojone końcówki, łamią się, są przesuszone czy nawet przepalone. W kwestii zdrowia włosów równie ważna jest kondycja skóry głowy, która w wielu przypadkach też nie jest idealna. Łupież, łojotokowe zapalenie skóry, świąd, podrażnienia, to tylko nieliczne z wielu problemów, które nas dotykają.

Jak przywrócić bardzo zniszczonym włosom odpowiedni stan?

Jest to na pewno proces, który powinien trwać nawet kilka miesięcy, choć pierwszą widoczną poprawę można zauważyć już po jednym, dwóch dniach stosowania odpowiednich preparatów. O czym mówię? Przede wszystkim o profesjonalnych kosmetykach, posiadających potwierdzoną skuteczność i zawierających naturalne substancje aktywne, pochodzące na przykład z roślin czy ziół.

Przykładem takiego kosmetyku o silnych właściwościach naprawiających uszkodzenia włosa jest szampon do włosów z dziegciem, który można kupić w sklepie internetowym elfa-pharm.pl. Dodatkowymi zaletami szamponu jest zdrowotne działanie na skórę głowy, szczególnie tę o silnych problemach natury dermatologicznej.

Kolejnymi produktami, które warto włączyć do codziennych zabiegów regenerujących fryzurę są naturalne, różnorodne olejki do włosów, dobierane stricte do rodzaju włosa. Na przykład Vis Plantis olejek kameliowy z olejkiem macadamia stosujemy w przypadku włosów wymagających odżywienia i silnej regeneracji, a Vis Plantis olejek arganowy wzbogacony olejkiem macadamia – do włosów przesuszonych i osłabionych szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Jakie składniki roślinne są dla nas najcenniejsze?

To wszystko zależy przede wszystkim od wymagań naszej skóry, włosów czy paznokci. Od potrzeb, oczekiwań i problemów, z którymi aktualnie walczymy. Na przykład kosmetyki z zielonej herbaty doskonale sprawdzą się w pielęgnacji skóry mieszanej i tłustej, preparaty z kolagenem, keratyną i argininą w odbudowie łamliwych włosów, a kremy z jaskółczym zielem do wzmacniania słabych paznokci.

Korzystając z naturalnych, skutecznych i przebadanych kosmetyków, których skład bazuje na leczniczych i upiększających właściwościach wyciągów z roślin, możemy szybko i skutecznie przywrócić sobie zdrowie, dobre samopoczucie i piękny wygląd.

[Głosów:2    Średnia:3/5]