Dobierz torebkę do swojej sylwetki – torby dla puszystych kobiet

0
6906

Torebki to, obok butów, ulubiony dodatek kobiet. Każda z nas ma w swojej szafie co najmniej jedną, ukochaną sztukę (chociaż zwykle mamy ich wiele więcej!), którą ceni za przyjemny w dotyku materiał, modny w danym sezonie kolor, popularny kształt czy logo ulubionego producenta, wyszyte na metce. Czy wymienione cechy są jednak wszystkimi, na które powinnyśmy zwracać uwagę, kupując torbę? Oczywiście, że nie! Tym, o czym często zapominamy, decydując się na nowy zakup, jest… dopasowanie torebki do sylwetki. Zaintrygowana? Dowiedz się więcej na ten temat i wykorzystaj torebkę do walki o idealną figurę!

Torebka a figura

Większość kobiet zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dobieranie krojów ubrań do figury. Wiemy, że „gruszki” powinny nosić spodnie z wysokim stanem, a kobiety z figurą kielicha – unikać bufek i poduszek w ramionach. Niewiele z nas zdaje sobie jednak sprawę, że podobnym prawom podlega również wybór torebek.

Tymczasem, to, co nosimy na ramieniu, ma ogromny wpływ na to, jak prezentuje się nasza sylwetka. Warto to wykorzystać! W końcu większość z nas nie rozstaje się z torebkami – nosimy je zawsze i wszędzie. Tylko od nas zależy, czy pozostaną one modnymi dodatkami, w których możemy wygodnie przechowywać codzienne drobiazgi, czy może staną się również elementem, pozwalającym na ukrycie niedoskonałości sylwetki. Poznaj najważniejsze zasady, jakimi należy kierować się podczas dobierania torebki do puszystej figury.

Mała torebka – nie dla puszystych

Po drobne kopertówki lub małe torebeczki sięgamy zwykle podczas uroczystych okazji oraz imprez, czyli wtedy, gdy zbyt duża ilość bagażu na ramieniu, może prezentować się po prostu nieelegancko. Niestety, małe torebki nie są najlepszym sprzymierzeńcem kobiet o pełnych kształtach – zdecydowanie lepiej prezentują się w nich niewielkie, filigranowe panie. Dlaczego? Na tle małej torebki sylwetka wydaje się cięższa, bardziej puszysta i krąglejsza. Z tego powodu szczególnie uważać powinny na nie panie o figurze typu jabłko (z wydatnym, zaokrąglonym brzuchem) – mała torebka może optycznie dodać im kilku centymetrów w najbardziej newralgicznym miejscu.

puccini

Czy oznacza to, że puszyste kobiety skazane są jedynie na duże torebki? Oczywiście, że nie! Wystarczy, że wybierając model odpowiedni na daną uroczystość, postawisz na kopertówki lub torebki nieco większe od klasycznych mini-modeli. Doskonale sprawdzi się tu na przykład elegancki kuferek lub nowoczesna listonoszka.

Shopper – model stworzony dla kobiet o krągłych kształtach

Panie, które mogą poszczycić się mocno kobiecymi, krągłymi kształtami, na co dzień z powodzeniem mogą sięgać po duże torby typu shopper, o podłużnym kształcie. Nasz typ to piękna, ponadczasowa shopperka Puccini.

Tego typu torebki niezwykle skutecznie wyszczuplają sylwetkę! Doskonale sprawdzą się u kobiet puszystych i wysokich, a także u pań, z niestandardowymi proporcjami ciała – szerokimi ramionami lub biodrami. Kobiety o pełnych kształtach wystrzegać powinny się jednak bardzo dużych torebek, które mogą dodatkowo obciążać figurę.

[Głosów:12    Średnia:2.2/5]