Jaka to sukienka koktajlowa? Z czym łączyć, gdzie zakładać sukienki koktajlowe?

0
3087

Różne okazje wymagają różnych strojów: formalnych, mniej formalnych, albo luźnych. Sukienki koktajlowe zdecydowanie wpisują się w styl bardziej formalny, choć nie są tak eleganckie jak sukienki wieczorowe. Sukienki te chętnie wybierają panie na spotkania i przyjęcia, ale czym właściwie są sukienki koktajlowe? Czym się wyróżniają i z czym je nosić? Jaka jest ich historia?

Krótka historia sukienki koktajlowej

Żeby zrozumieć fenomen sukienki koktajlowej, należałoby zacząć od jej historii, bo ma to tutaj dosyć istotne znaczenie. Przede wszystkim warto nadmienić, że po raz pierwszy o tego rodzaju stroju wspomniano krótko po zakończeniu II wojny światowej. Mówiąc dokładniej, została zaprojektowana w 1948 roku przez znanego wszystkim Christiana Diora jako elegancka, ale prosta i stylowa kreacja, która idealnie nadaje się na popołudniowe przyjęcia. Nazwa sukienki – koktajlowa – pochodzi właśnie od takich przyjęć nazywanych „cocktail party”. Do dziś sukienka ta cieszy się dużą popularnością przy różnych okazjach.

Czym wyróżnia się sukienka koktajlowa?

Stylizacja z sukienką koktajlową jest strojem dość uniwersalnym i praktycznym. Cechy, jakie wyróżniają tego rodzaju ubiór to przede wszystkim prostota i umiar. Podstawowa wersja, która powstała właśnie pod koniec lat 40. XX wieku charakteryzowała się tym, że materiał sukienki sięgał do połowy łydki, ewentualnie za kolano. W przypadku mniej formalnych spotkań oraz osób młodszych sukienka może sięgać tuż przed kolana. To dość skromna kreacja bez zbędnych ozdób, z delikatnym dekoltem.

Strój koktajlowy jest skromny i elegancki, dlatego też cieszy się tak dużą popularnością przy wielu okazjach. Sukienki koktajlowe to duży wybór fasonów i kolorów, które można przejrzeć na allani.pl/wyszukaj/sukienki-koktajlowe, by móc dopasować kreację do wymagań sytuacji i okazji. Mimo wszystko warto wiedzieć z czym je łączyć i w jakich przypadkach zakładać ten rodzaj sukienki.

Na jakie okazje zakładać sukienki koktajlowe?

Sukienki koktajlowe są często wybierane, można je zakładać na naprawdę wiele różnych okazji. Oczywiście pierwotnie przeznaczone były na krótkie, choć nie tak formalne przyjęcia, ale obecnie doskonale sprawdzają się także na weselach czy pół-formalnych spotkaniach firmowych. Ponieważ sukienki koktajlowe wyróżniają się prostotą i nie są bardzo eleganckie, można je także zakładać do teatru, restauracji, na randkę czy do kina. Także wszelkiego rodzaju uroczystości firmowe czy rodzinne są doskonałą okazją, by wybrać tego typu sukienkę.

Z czym nosić sukienkę koktajlową?

Sukienki koktajlowe wyróżniają się prostą, ale i skromną, delikatną elegancją, dlatego dobór odpowiednich dodatków nie jest bez znaczenia. Nie powinno się stosować nadmiaru ozdób i zdecydowanie postawić na minimalizm.

Co z butami? Najlepiej sprawdzają się rzecz jasna te na obcasie i z zakrytymi palcami, przy czym warto pamiętać, że wiele przyjęć i uroczystości odbywa się na stojąco, więc lepiej zadbać o wygodne obuwie.

Drobna biżuteria oraz niewielka torebka dopasowane do fasonu i koloru sukienki także będą dobrze wyglądać. Założenie sukienki koktajlowej to również stawianie na naturalność, więc delikatny makijaż jest najbardziej adekwatny.

Dla kogo są przeznaczone sukienki koktajlowe?

Tak naprawdę każda kobieta może je założyć. Wybór fasonów i modeli jest naprawdę duży, dlatego niezależnie od wieku oraz okazji, w każdym przypadku możliwe jest wybranie takiej sukienki, która będzie idealnie pasować. Najważniejsze jest jednak to, by wybrać sukienkę wygodną, taką która nie krępuje ruchów. Dobrze skrojona sukienka koktajlowa będzie się doskonale prezentowała na każdej kobiecie.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]