Szkolenia z makijażu permanentnego – jakie wybrać?

0
1308
Szkolenia z makijażu permanentnego – jakie wybrać?

Makijaż permanentny często utożsamiany jest z tatuażem. Głównie przez swoją trwałość, utrzymującą się nawet do 5 lat. Jego zadaniem jest ułatwić i usprawnić proces make-up’u, a dzięki wprowadzonemu pod skórę pigmentowi, uzyskać stały, odporny makijaż ust, brwi lub oczu. Cały proces polega na wprowadzeniu metabolicznym granulek pigmentu, w głąb skóry. Aby dokonać tego w sposób estetyczny i poprawny, należy odbyć odpowiednie szkolenia, pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Jakie szkolenia wybrać, aby mieć pewność, że zdobyta wiedza przełoży się w poprawnie wykonywaną praktykę?

Wybieraj szkolenia, gdzie nie liczy się tylko teoria

Najlepiej dobrane szkolenia z zakresu makijażu permanentnego, łączą w sobie zarówno elementy wiedzy teoretycznej jak i tej praktycznej. Tylko poznając całkowite tajniki z zakresu przeprowadzania wywiadu z pacjentem, wykonywania cieniowania oraz zapoznania się z zasadami higieny i bezpieczeństwa pracy jesteśmy w stanie wykonać zabieg poprawnie. Teoria bez praktyki i praktyka bez teorii – wcześniej czy później – odbije się na naszych umiejętnościach. Dlatego też, szkolenia, które zajmują jednodniowy (albo zaledwie 2-3 godzinny) cykl zajęć, nie wyczerpią tematu w 100%. Lepiej poświęcić na zdobywanie wiedzy trochę więcej czasu, a kończąc kurs, będziemy mieć wiedzę odnośnie stosowania i budowania kilkunastu rodzajów różnych kartridż.

Wybieraj szkolenia gwarantujące dostęp do narzędzi

Wybierając ostateczne szkolenie, zwróć uwagę czy szkoła lub salon oferujący zajęcia, gwarantuje dostęp do profesjonalnych, wysokiej jakości narzędzi. W ramach wykupienia szkolenia, takie elementy jak np. preparaty do mezoterapii czy laser biostymulujący, powinien być zapewniony w ramach wykupionego pakietu. Prowadzący nie powinien oczekiwać od nas zakupu lub dostępu do jakiegokolwiek niezbędnego narzędzia, co oczywiście, naraziłoby nas na dodatkowe, wysokie koszty.

Wybieraj szkolenia, które oferują szeroki zakres zajęć

Makijaż permanentny to bardzo szeroka działka kosmetologii i medycyny. Poprawnie zaplanowane szkolenie ujmuje w swoim programie jak najwięcej elementów z tej branży. Wśród nich powinna znaleźć się min. nauka dotycząca cieniowania linii rzęs, nauka wykonywania kresek na powiekach, nauka korekty wykonywanych makijaży, a także wywabiania niebieskich odcieni kresek lub brwi.

Odróżniaj szkolenia pierwszego i drugiego stopnia

W ofercie szkoleń powinno być rozróżnienie na różne stopnie zaawansowania. Plan, kreowany przez specjalistów, powinien odróżniać dwa typy potencjalnych uczestników. Tych z podstawową (lub zerową) wiedzą oraz ten z tą zaawansowaną. W przypadku pakietu podstawowego nie powinny znajdować się takie tematy jak np. wywabianie pigmentu, kolorymetria czy przywracanie pigmentu. Jest to „wyższy stopień wtajemniczenia”, którego nie powinieneś poznawać na samym początku swojej przygody z makijażem permanentnym. Pamiętaj, aby nie lecieć z przysłowiową motyką na słońce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]