Implanty i mostki stomatologiczne – poznaj różnicę obu rozwiązań

0
1822

Brak pełnego uzębienia to dla wielu osób przykra codzienność, która ma przykry wpływ na ich funkcjonowanie. Współczesna medycyna pozwala na szybkie zażegnanie problemu, który ma swoje odzwierciedlenie zarówno w funkcjonalności, jak i samej estetyce i samopoczuciu. Pacjenci, którzy decydują się na poprawę tego stanu mają do wyboru implanty stomatologiczne lub mostki stomatologiczne. Zanim zdecydujemy się na któreś rozwiązanie warto poznać, czym się one różnią i dla kogo są dedykowane.

Implanty a mostki stomatologiczne

Najprościej rzecz ujmując, implant denstystyczny jest odpowiednikiem naturalnego korzenia zębowego, który jest osadzony w żuchwie lub szczęce. Jest on filarem pełnej odbudowy protetycznej czyli korony, mostka lub protezy. Innymi słowy, nie ma on za zadanie maskowania braku, ale pełne odtworzenie brakującego zęba, wraz z jego naturalnymi funkcjami. Implanty wykonuje się z trwałego i bezpiecznego dla zdrowia tytanu, który jest materiałem całkowicie biozgodnym i zyskuje pełną integrację z organizmem. Implant zostaje wszczepiony w uprzednio przygotowane miejsce, w taki sposób, by kość szczęki mogła się wokół niego odbudować. Wszczepienie wymaga wysokich umiejętności lekarza dokonującego zabiegu. Dlatego tak istotnym jest, by decydując się na tenże zabieg kierować się przede wszystkim wysoką renomą kliniki.

Jedną z flagowych placówek w Polsce jest www.dentestetica.pl z Krakowa, która dysponuje wysokiej klasy, światowym sprzętem umożliwiającym perfekcyjne przygotowanie pacjenta do zabiegu oraz idealne dopasowanie implantu. Warto pamiętać, że zabieg wszczepienia implantu jest wymagającym. Może zaistnieć potrzeba wykonania specjalistycznej konsultacji lekarskiej w obszarze innych dziedzin. Korzystanie z renomowanych klinik to zdecydowanie większy komfort i bezpieczeństwo dla pacjenta. Po osadzeniu implantu i upłynięciu stosowanego czasu rozpoczyna się praca protetyczna mająca na celu osadzenie właściwego zęba. Implanty wszczepiane są w znieczuleniu miejscowym, dyskomfort po zabiegu określa się jako umiarkowany.

Mosty protetyczne

Mostki protetyczne pozwalają na wypełnienie luki w całym łuku zębowym lub w jego części. Składają się z koron protetycznych, które osadza się na zębach filarowych lub implantach stomatologicznych. Łączone są ze sobą tzw. przęsłem ( sztucznym uzębieniem). Mostki protetyczne pozwalają na szybsze pożegnanie się z ubytkami, aczkolwiek ta metoda nie jest mniej skomplikowana i wymagająca od implantów.

Więcej o protetyce stomatologicznej znajdziesz na: http://www.dentestetica.pl/leczenie/protetyka-stomatologiczna/

[Głosów:1    Średnia:5/5]