Jak wybrać mocno kryjący podkład do twarzy?

0
2421

Mocne tuszowanie niedoskonałości skóry to za mało. Kosmetyki kryjące muszą spełniać jeszcze wiele dodatkowych oczekiwań. Sprawdź, jakimi kryteriami możesz kierować się podczas wyboru tego jedynego, idealnego podkładu, aby otrzymać piękną, aksamitnie gładką cerę.

Krycie na wiele godzin

Idealny podkład przetrwa na skórze przez cały dzień – ewentualnie z drobnymi poprawkami w czasie przerwy w pracy. Podobnej trwałości możemy szukać także w przypadku kosmetyków o podwyższonym kryciu. Jeśli to właśnie dobre tuszowanie mankamentów przez cały dzień jest dla Ciebie kluczowe, to rozpocznij poszukiwania kosmetyku od podkładów o przedłużonej trwałości. Do grupy tej należy m.in. Estee Lauder Double Wear 2w1. To prawdziwy kosmetyk do zadań specjalnych. Jest on na tyle trwały, że świetnie sprawdza się podczas upalnego lata oraz jako make-up osoby uprawiającej sport.

Warto zainwestować w podkład o wydłużonym działaniu zwłaszcza na wypadek okoliczności specjalnych typu wesele, chrzest czy innych sytuacji oficjalnych. Jesteśmy wówczas pod stałym okiem fotoreporterów i nie ma czasu ani okazji do poprawiania makijażu.

Jeśli nie zależy Ci na długim efekcie działania lub Twoja skóra źle znosi tego typu kosmetyki, to wybierz podkład kryjący, w którym czujesz się komfortowo i zaopatrz się w puder, którym poprawisz twarz po kilku godzinach.

Nie napędza problemów, które ma ukrywać

Po podkłady kryjące zazwyczaj sięgają kobiety, którym zależy na mocnym, lecz naturalnym ukryciu niedoskonałości urody. Mogą być to przebarwienia skóry, wypryski, zaskórniki czy zmarszczki.

Dobry podkład nie powinien jedynie tuszować problemów ze skórą, ale także pomóc w ich pozbyciu się. Nie wybieraj kosmetyku, który sam może wywoływać niedoskonałości.

Idealny podkład kryje, ale równocześnie nie zatyka porów i nie przetłuszcza skóry. Kosmetyk musi także nawilżać oraz nie wysuszać, co wpływa na zdrowy wygląd i opóźnia starzenie skóry.

Podkład jak druga skóra

To, że podkład jest mocno kryjący nie oznacza, że musi od wyglądać jak odcinająca się maska. Dobrze dobrany kosmetyk będzie współgrał z odcieniem skóry, tak by nie rzucać się w oczy. Jeśli podkład o dobrej opinii nie wygląda na Twojej skórze naturalnie, spróbuj popracować nad techniką robienia make-upu twarzy. Zainwestuj również w dodatkowe akcesoria. Sprawdź, czy najlepiej sprawdzi się nakładanie palcami, pędzlem, a może specjalną gąbeczką, która pomoże w aplikacji idealnej, cienkiej warstwy kosmetyku.

Koniec z brudnymi bluzkami

Na komfort stosowania kosmetyku składa się wiele elementów. Dla klientów ważna jest również metoda aplikacji oraz sama konsystencja podkładu. Najwygodniejszą formę wciąż stanowi flakonik z praktyczną pompką.

Nic nie potrafi zepsuć humoru przed samym wyjściem tak, jak ubranie wybrudzone podkładem. Jeśli choć raz zdarzyła Ci się ta przykra przygoda wiesz, że nie zawsze kosmetyk schodzi bezproblemowo z tkaniny. Dlatego jeszcze przed zakupem kosmetyku warto dyskretnie wypróbować jak próbka trzyma się na skórze po kontakcie z ubraniem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]