Kiedy przydają się pieluchomajtki?

0
1114
pieluchomajtki

Okazuje się, że pieluchy nie są tylko produktami higienicznymi, które przeznaczone są dla dzieci. Majtki chłonne są użytkowane również przez osoby dorosłe. Jaką funkcję pełnią i jak wybierać je ze względu na indywidualne potrzeby? Poznaj temat i zdecyduj o ich zakupie, aby czuć się zawsze w pełni komfortowo.

Pieluchomajtki a problem nietrzymania moczu 

Problem nietrzymania moczu dotyczy ogromnej liczby społeczeństwa. Borykają się z nim przede wszystkim kobiety, głównie te, które rodziły naturalnie. Nietrzymanie moczu jest wciąż dolegliwością niezwykle wstydliwą, a większość pacjentów wcale nie zgłasza się z tego rodzaju problemem do lekarza. Bagatelizowanie pierwszych objawów może przyczynić się do rozwoju choroby oraz pogłębienia tego stanu. W zaawansowanym stadium nietrzymanie moczu jest na tyle silne, że niewystarczające stają się tradycyjne wkładki ochronne, higieniczne.

Pieluchomajtki dla dorosłych są wybawieniem dla pacjentów z nietrzymaniem moczu, którzy jeszcze nie podjęli skutecznego leczenia, są w trakcie terapii albo czekają na ingerencję chirurgiczną, aby pozbyć się tego problemu. To właśnie tego rodzaju majtki chłonne pozwalają na optymalny komfort codziennego funkcjonowania bez stresu i wstydu. 

Pieluchomajtki dla leżących i po zabiegach operacyjnych

Zdarza się, że niemożność oddawania moczu w tradycyjny sposób w toalecie jest chwilowa, na przykład po operacji chirurgicznej, kiedy pacjent musi funkcjonować tylko w pozycji leżącej. Pieluchomajtki przydają się wtedy w ramach zachowania należytej higieny. 

Tego rodzaju środki chłonne są też zbawieniem podczas opieki nad seniorami, których stan zdrowia nie pozwala już na normalne funkcjonowanie, a przede wszystkim chodzenie. Co ważne, pieluchomajtki dla dorosłych są podstawowym akcesorium w hospicjach czy domach opieki, w których przebywają osoby w podeszłym wieku albo pacjenci nieuleczalnie chorzy u schyłku życia.

Jak wybierać pieluchomajtki?

Producenci pieluchomajtek oferują je w licznych odsłonach. Można wybierać je nie tylko według rozmiarów – chodzi o to, aby pieluchomajtki zbyt nie uciskały newralgicznych części ciała, ale nie mogą być także za luźne, co może powodować złe wchłanianie moczu. 

Pieluchomajtki różnią się swoją chłonnością czy użytym materiałem higienicznym. Wyróżnia się te do stosowania na dzień oraz na noc. Pieluchomajtki mogą być zakładane albo zapinane na dobrze trzymający rzep. Najlepiej wybierać te, które w swoim składzie nie zawierają lateksu. Dzięki temu zapewniają oddychalność, są idealnie miękkie, nie przyczyniają się do powstawania odparzeń ani odleżyn. Co więcej, dobre pieluchomajtki powinny chłonąć nie tylko mocz, ale również jego nieprzyjemny zapach. 

Pamiętaj, że pieluchomajtki, aby mogły zachowywać swoje właściwości, muszą być regularnie zmieniane. Nie dopuszczaj do ich przesiąknięcia, dodatkowo stosuj chusteczki pielęgnacyjne oraz kremy ochronne do intymnych części ciała.

[Głosów:0    Średnia:0/5]