Higiena świeżego tatuażu – jak powinna wyglądać i dlaczego jest tak istotna?

0
780
Higiena świeżego tatuażu

Decydując się na wykonanie tatuażu, w pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie zweryfikować miejsce do jakiego chcemy się udać. Sprawdzone studio i pracujący w nim tatuatorzy to podstawa do tego, by cieszyć się oczekiwanymi efektami. Brak doświadczenia i nieodpowiednia higiena w miejscu pracy może doprowadzić do bardzo groźnych konsekwencji, które przypłacisz zdrowiem. Jeżeli jesteś już pewien, że nic Ci nie grozi, a już za niedługo czeka Cię wymarzony zabieg, sprawdź jak powinna wyglądać higiena świeżego tatuażu. To ona zapewni prawidłowy proces gojenia, a Ty nie będziesz musiał borykać się z niechcianymi skutkami jej braku w swojej codziennej rutynie.

Po pierwsze, mycie i natłuszczanie

Podczas wizyty w studio, tatuator po wykonanym zabiegu nałoży tak zwaną drugą skórę. Jest to folia, która pozwala na zabezpieczenie danego miejsca. Początkowo tatuaż jest otwartą raną, z którą należy obchodzić się niezwykle delikatnie i z dużą dawką uważności. Kiedy wrócisz już do domu, po upływie 24/48 godzin, należy delikatnie usunąć folię. Najlepiej zrobić to pod prysznicem czy też w wannie. Myjąc miejsce wykonanego tatuażu używaj specjalnego żelu, który nie wywoła niepożądanych reakcji. Co więcej, w momencie jego osuszania skorzystaj z ręcznika papierowego. Nie trzyj skóry, a zamiast tego delikatnie go przykładaj. Jest to obszar niezwykle wrażliwy, a każda, dodatkowa ingerencja może spowodować utrudnione gojenie. Mycie powinno się wykonywać nawet kilka razy dziennie. W następnej kolejności należy zaaplikować maść natłuszczającą. Skorzystaj ze sprawdzonych produktów, które poleciła Ci osoba wykonująca tatuaż. I pamiętaj, że nie warto wybierać czegokolwiek, ponieważ mimo oszczędności w portfelu może Cię to jeszcze więcej kosztować w niedalekiej przyszłości.

Po drugie, zabezpieczenie tatuażu

Higiena świeżego tatuażu to pierwsza kwestia, natomiast równie ważne jest jego odpowiednie zabezpieczenie. W ciągu pierwszych 3/4 dni powinieneś stosować taką folię, jaka została Ci założona jeszcze w studio. Powinno odbywać się to za każdym razem, gdy dokładnie umyjesz wytatuowane miejsce. Pamiętaj, żeby nie iść na skróty. Jeżeli przyjdzie Ci do głowy zastosowanie zwykłej folii spożywczej, możesz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Trudności jakie mogą przed Tobą stać zależą w głównej mierze od tego w jakim miejscu na ciele zdecydowałeś się wykonać zabieg. Jeżeli jest to ręka czy noga, sprawa wygląda dość łatwo. Natomiast w nieco trudniej dostępnych miejscach może wymagać to od Ciebie więcej uwagi i czasu. Co więcej, pamiętaj by zrezygnować z ciasnych ubrań i wybrać te bardziej przewiewne i luźne. Dzięki temu, proces gojenia będzie przebiegał prawidłowo.

Po trzecie, ochrona przed słońcem

Świeżo wykonany tatuaż nie powinien być wystawiony na promieniowanie słoneczne. Z pewnością dobrze wiemy o tym, że nawet bez takiego zabiegu, podczas letniego opalania, możemy wyrządzić sobie duże szkody. W związku z tym, że po zabiegu jest to otwarta rana, tym bardziej należy uważać. Jeżeli higiena świeżego tatuażu jest u Ciebie opanowana do perfekcji i zauważasz jak z dnia na dzień proces gojenia postępuje, powinieneś również dopisać do tej listy krem do tatuażu z filtrem UV. Jeśli nie będziemy przykładać do tego wystarczająco dużo uwagi, zamiast intensywnych kolorów pozostaną Ci wyblakłe. Z tego powodu, chcąc doprowadzić do oczekiwanego efektu, nie bagatelizujmy skutków promieniowania. Słońce przyczynia się do tego, że cyrkulacja krwi jest podgrzewana, a to oznacza, że cząsteczki tuszu zaczną się przemieszczać. Odpowiednio dobrane, specjalistyczne kremy skutecznie zadbają o to, by do takich konsekwencji nie dopuścić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]