Mała pralka – wady i zalety

0
7234
Mała pralka – wady i zalety

Wielkość sprzętów dla gospodarstwa domowego powinna być dostosowana zarówno do potrzeb użytkownika, jak i metrażu. Jego odpowiedni dobór jest szczególnie ważny w kontekście wykorzystania energii elektrycznej i wody, ponieważ ta kwestia dotyczy nie tylko finansów użytkownika, ale też ochrony środowiska. O ile jedna osoba nie potrzebuje zwykle bardzo pojemnej pralki, to dla kilkuosobowej rodziny pojęcie „zbyt dużej pralki” nie istnieje. Zastanawiasz się, jaka ładowność byłaby odpowiedzią na twoje potrzeby? A może nie masz zbyt wielkich możliwości metrażowych, aby wstawić wymarzone urządzenie?

Mała pralka – na co się przygotować?

Na początek warto zastanowić się, jakie ładowności nazwać można małymi. Najmniejsze spotykane na rynku pralki mają pojemność 3-4 kg, a największe ok. 12. Za średnią uchodzi zwykle pralka 7 kg. Mała pralka sama w sobie nie będzie jednak problemem, jeśli nie okaże się zbyt mała dla użytkownika. Osoba mieszkająca samotnie zwykle nie ma potrzeby wstawiać prania bardzo często, i robi to wtedy, gdy nazbiera się cała pojemność bębna, może się to więc dziać np. raz w tygodniu. Mała pralka oznacza mniejsze zużycie wody i energii elektrycznej, jednak oszczędzanie nie przyniesie skutku, jeśli będzie ona za mała. Tak może się stać w przypadku wieloosobowych rodzin, które użytkując pralkę o zbyt małej pojemności, uruchamiają ją bardzo często i tym samym podnoszą wykorzystanie surowców. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie wymiana pralki na większą, energooszczędną, z funkcjami, które wesprą domowy budżet. Z drugiej strony mała pralka to dobre, a często jedyne rozwiązanie w przypadku bardzo małych mieszkań i kawalerek, gdzie zwykle brak miejsca na duże i wielofunkcyjne sprzęty.

Pralka 7 kg – jeszcze do kawalerki czy już dla rodziny?

Weźmy pod lupę wspomnianą już opcję średnią – pralka 7 kg, bo o niej mowa, jest wariantem lubianym zarówno przez lokatorów kawalerek, jak i przez duże rodziny. To optymalna pojemność, która w połączeniu z odpowiednim doborem funkcji i wysoką klasą energetyczną stanowi optymalne rozwiązanie. Jeśli pralka 7 kg to opcja, którą bierzesz pod uwagę, pomyśl o zakupie modelu Samsung WW70K5213WW. To klasyczny biały sprzęt najwyższej klasy energetycznej A+++, wyposażony w szereg przydatnych funkcji, takich jak system AddWash, Eco Bubble czy blokada przed dziećmi. Takie rozwiązania pomogą w odpowiedzialnej i korzystnej zarówno dla użytkownika, jak i środowiska eksploatacji sprzętu. Szeroką ofertę pralek o takiej ładowności ma także marka LG – nowoczesny design i prosta obsługa przekonają nawet największych niedowiarków i wielbicieli klasyki, że taka pralka to udana inwestycja.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zadbać o zniszczone włosy?
Następny artykułZadbaj o siebie

Samotna marzycielka, uwielbiam tematykę urodowo-zdrowotno-sportową. Kocham fitness i jazdę na rowerze. Pracuje jako maniciurzystka.