Manicure i pedicure – wszystko, co powinnaś wiedzieć

0
1060
Manicure i pedicure – wszystko, co powinnaś wiedzieć

Manicure i pedicure. Czy zrobić je samodzielnie w domu, czy lepiej wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego? Jeżeli zależy Ci na tym, żeby na jak najwyższym poziomie zadbać o dłonie i stopy, to idź do studia paznokci w Krakowie. Samodzielne wykonanie tych zabiegów nigdy nie da tak dobrych efektów, jak w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Manicure i pedicure w domu – jak to wygląda?

W teorii manicure polega na usunięciu skórek oraz wyrównaniu paznokci u rąk. Stosuje się do tego różnego rodzaju preparaty o właściwościach pielęgnacyjnych, a następnie dokładnie maluje się paznokcie. Na tym samym polega zabieg u stóp, czyli tak zwany pedicure. Tutaj jedna uwaga. Poza malowaniem paznokci u stóp wykonuje się zazwyczaj też masaż. Gdy masz odpowiednie akcesoria, to możesz spróbować samodzielnie wykonać te dwa zabiegi w warunkach domowych. Jednak o wiele lepszym pomysłem jest wybranie się do studia paznokci w Krakowie SweetNails. Przede wszystkim zabieg wykonany przez profesjonalistkę da o wiele lepsze efekty. Tak naprawdę niewiele osób umie samodzielnie zrobić sobie manicure i pedicure taki jak w gabinecie kosmetycznym.

Używanie metalowych narzędzi – jeden z najczęściej popełnianych błędów przez amatorów

Wiele osób, gdy obcina paznokcie, używa do tego metalowych nożyczek, obcinaczek i pilników. Oczywiście, że jest to wygodna i szybka metoda, ale niestety bardzo niszczy paznokcie. Obcinane w ten sposób szybko się łamią i rozwarstwiają. Kolejnym często spotykanym błędem przy samodzielnym wykonywaniu manicure i pedicure jest bardzo intensywne odsuwanie i obcinanie skórek. Gdy nie umiesz posługiwać się narzędziami do usuwania skórek, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że się skaleczysz, a co za tym idzie doprowadzisz do uszkodzenia macierzy i łożyska paznokcia. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby mieć wykonany manicure prawidłowo, zgłoś się do studia paznokci, które znajdziesz na tej stronie internetowej: www.sweetnails.pl

Profesjonalny manicure w salonie kosmetycznym

Odpowiednio wykonany manicure i pedicure w salonie kosmetycznym daje gwarancję, że paznokcie będą nie tylko ładnie wyglądały, ale również będą zdrowe. Wykwalifikowane manicurzystki zazwyczaj stosują profesjonalne preparaty zamiast drogeryjnych kosmetyków. W dodatku masz pewność, że zabieg, na który przyszłaś zostanie wykonany prawidłowo, z zachowaniem zasad higieny i nie musisz się obawiać, że dojdzie do jakiegoś zakażenia.

Jak wygląda stylizacja paznokci?

W salonie kosmetycznym taki zabieg zaczyna się od dokładnej dezynfekcji dłoni manicurzystki i klientki. Dzięki temu obie strony mają pewność, że na skórze nie ma żadnych zanieczyszczeń. Później kosmetyczka obcina paznokcie i przez delikatne opiłowanie nadaje im pożądany przez klientkę kształt. W niektórych salonach kosmetycznych kosmetyczki na parę minut zanurzają dłonie klientki w wodzie z odpowiednim preparatem, aby zmiękczyć skórki. Następnie manikiurzystka zaczyna usuwać zrogowaciały naskórek. Końcowym etapem jest malowanie paznokci. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby wykonać manicure żelowy lub hybrydowy, wybierz studio, które zrobi to profesjonalnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]