Metody zamykania naczynek

0
1608

Dzięki rozwojowi współczesnej kosmetologii istnieje wiele metod zamykania naczynek. Do pękania naczynek przyczyniać się może wiele różnorodnych czynników. Metody leczenia dobierane są przede wszystkim z uwzględnieniem stopnia zaawansowania podskórnych zmian.

Metody zamykania naczynek

Jednym z wielu, bardzo często stosowanych sposobów na zamknięcie naczynek, szczególnie jeśli zmiany nie da jeszcze zbyt głębokie, jest stosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych, bogatych przede wszystkim w witaminę K. Najczęściej przyjmują one formę maści, czasem też występują w postaci tabletek. Kremy i tabletki to jedna z najmniej inwazyjnych metod, jednak jest w stanie poradzić sobie jedynie z bardzo drobnymi zmianami skórnymi. Poza usuwaniem drobnych pękniętych naczynek krwionośnych, kremy oraz suplementy diety wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych z zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia w przyszłości konieczności ponownego zastosowania zabiegu pozbywania się pajączków. Co wążne, kremy na zamykanie naczynek możemy kupić samodzielnie, w każdej lepszej drogerii kosmetycznej. W przypadku tych nieco większych zmian konieczna będzie jednak wizyta w gabinecie kosmetycznym, gdyż z problemem nie będą sobie mogły poradzić kremy ani suplementy diety.

Metody zamykania naczynek na twarzy

Obecnie wyróżnić można trzy metody najczęściej stosowane przy zamykaniu pękających naczynek. Oto one:
– wykorzystanie pulsującego lasera barwnikowego. W metodzie tej niszczone są ścianki pękniętych naczynek, po czym w naturalnych procesach wchłaniane są do organizmu. Duża zaletą tej metody jest fakt, że w czasie zabiegu nie zostają uszkodzone inne struktury;
– wykorzystanie elektrokoagulacji jest w obecnych czasach coraz mniej popularne, gdyż jak twierdzą specjaliści z zakresu medycyny estetycznej jest to medota dająca znacznie mniej efektowne korzysci niż metoda laserowa;
– wykorzystanie IPL, czyli bardzo intensywnej wiązki światła. To zabieg mający wiele ograniczeń, bowiem stosowany może być jedynie w przypadku tych osób, których cera jest bardzo jasna. W czasie zabiegu wiązka światła pochodząca z lasera wchodzi w intensywną reakcje z melaniną, co w przypadku osób o ciemniejszej karnacji może doprowadzić do powstania trwałych i widocznych przebarwień. Laser barwnikowy może być z powodzeniem wykorzystywany do usuwania pajączków w zasadzie z każdej części ciała, o ile nie ma ku temu medycznych przeciwskazań.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:1    Średnia:5/5]