Profesjonalne kosmetyki do gabinetów kosmetycznych

0
657
Profesjonalne kosmetyki do gabinetów kosmetycznych

Kosmetyki do gabinetów kosmetycznych są konieczne do wykonywania praktycznie wszystkich zabiegów, które mają za zadanie pomóc skórze i poprawić wygląd. Jednak każdy gabinet kosmetyczny powinien liczyć się z tym, że muszą znaleźć się w nim najlepszej jakości kosmetyki, dedykowane do działań profesjonalnych.

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Jednym ze sposobów na poprawę wyglądu jest usuwanie zmarszczek i bruzd za pomocą specjalnie dedykowanych w tym celu wypełniaczy. Muszą być tak przygotowane, aby gwarantowały jak najlepszy efekt łączenia się z naturalnymi tkankami. Z tego powodu jednym z najczęściej stosowanych wypełnień jest kwas hialuronowy, który doskonale się z nimi integruje ze względu na to, iż naturalnie występuje w tkankach.

Jednak mediderma – kosmetyki profesjonalne dla kosmetyczek – to nie tylko samo wypełnienie kwasem hialuronowym. To także kosmetyki, które powodują pobudzenie fibroblastów i stymulują produkcję kolagenu. Z tego powodu sprawiają, że skóra jest wygładzona nie tylko dzięki wypełnieniu, ale też za sprawą naturalnych procesów regeneracji.

Peelingi

Dogłębne oczyszczanie skóry za pomocą peelingu jest ważne nie tylko w domu, ale również w gabinecie kosmetycznym. Dlatego każdy z nich powinien zaopatrzyć się w szereg specjalistycznych preparatów, dedykowanych właśnie do tego celu.

Dogłębne oczyszczanie za pomocą profesjonalnych peelingów może być przy tym powiązane z innymi działaniami, które służą poprawie wyglądu cery. Dlatego też peeling może mieć jednocześnie działanie nawilżające, ujędrniające, depigmentujące, jak również zmniejszające ilość wydzielanego sebum. Praktycznie każdy z nich działa przeciwstarzeniowo i sprawia, że skóra staje się gładsza i bardziej promienna.

Mikronakłuwanie

Kolejną serią kosmetyków, które powinny znaleźć się w każdym gabinecie, są preparaty dedykowane mikronakłuwaniu. Do takich zabiegów niezbędne jest przede wszystkim posiadanie specjalnego urządzenia, zaopatrzonego w maleńkie igły. Idealnie sprawdza się między innymi Nanopore Pen, czyli maleńkie urządzenie w kształcie długopisu, które doskonale radzi sobie z każdym zadaniem i jest przy tym bardzo poręczne.

Mikronakłuwanie może być stosowane w wielu różnych celach, od pobudzania włosów do wzrostu i zagęszczenia ich, aż do usuwania przebarwień i rozjaśnienia zmian pigmentacyjnych na twarzy. Mikronakłuwanie jest jednak najbardziej znane ze swojego działania przeciwstarzeniowego, ponieważ pomaga w pobudzeniu komórek skóry do naturalnej regeneracji i produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra nabiera większej grubości i elastyczności, staje się też bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Terapia fotodynamiczna

To kolejny rodzaj terapii, jaka może być wykonana wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Polega na aplikowaniu substancji fotowrażliwych, zamkniętych w liposomach, które przenikają do określonej struktury w skórze. Aktywacja za pomocą światła sprawia, że składniki zaczynają działać dokładnie tam, gdzie powinny, a cały zabieg jest w pełni bezbolesny i bezinwazyjny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]