Refleksy na ciemnych włosach

0
1535
włosy
fot: pixabay.com

Poszukiwanie najbardziej twarzowej fryzury to nie lada wyzwanie. Co sezon pojawiają się nowe trendy, jednak nie wszystkim jest w nich  do twarzy. Inspiracji często szukamy w magazynach modowych, jednak to co tak zachwyca na zdjęciach, nie zawsze dobrze wygląda jako codzienna fryzura. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/ciemne-wlosy-z-refleksami/

Niektóre salony mają specjalny program, który pozwoli nam się przekonać, czy dobrze będziemy wyglądać w konkretnym cięciu. Często zachwyceni czyimś zdjęciem czy wyglądem koleżanki, chcemy obciąć się podobnie. Nie zdajemy sobie sprawy, że przecież an ans będzie to zupełnie inaczej wyglądało. Mamy różne rysy twarzy, ale nie bez znaczenia dla fryzury jest też odcień karnacji czy oprawa oczu. 

Stopniowe przyciemnianie włosów

Delikatna blondynka o subtelnej urodzie i jasnej karnacji, będzie wyglądała bardzo nienaturalnie z czarną czupryną. Aby nieco złagodzić kontrast musi przyciemnić brwi i rzęsy. Przyciemnianie włosów trzeba w takim przypadku przeprowadzać stopniowo. Jeśli na jasne włosy nałożymy od razu czarną farbę, to całkiem możliwe, że kolor jaki uzyskamy nas nie zachwyci. Nierzadkie są przypadki gdy w takich sytuacjach włosy wychodziły w kolorze zielonkawym czy też brunatnym. 

Musimy więc podejść do tego zabiegu wielostopniowo. Na początek wybierzmy odcień raczej ciepły o kilka tonacji ciemniejszy od naszych obecnych włosów. Całkiem możliwe, że już ten efekt zadowoli nas wystarczająco i odwiedzie nas od dalszego przyciemniana. Jeśli jednak nadal zależy nam na czarnej czuprynie, właściwa farbę możemy nałożyć dopiero na tym drugim etapie. Zdecydujmy się na farbę naprawdę dobrej jakości, która nie będzie się szybko wypłukiwać.

Naturalny efekt

Czarna czupryna jest dość ryzykowna fryzurą. Nietrudno tu o efekt hełmu. Jeśli chcemy nadać jej naturalności, zróbmy na niej jaśniejsze refleksy. Wybierzmy do tego celu farbę o dwa, trzy tony jaśniejszą. Zrezygnujmy z dużych kontrastów, które tylko pogłębia efekt sztuczności. Refleksy zróbmy wybierając do tego spontanicznie niewielkie kępki włosów. Pamiętajmy, aby po wszystkich tych zabiegach odżywić porządnie włosy. Nałóżmy na nie maskę, zawińmy w folię i ręcznik, aby wchłonęła wgłąb włosa. Aby włosy były mocne i lśniące kontynuujmy regenerujące kuracje regularnie. 

Przeczytaj też: http://www.longtimebeauty.pl/modne-fryzury-meskie-krotki-boki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]