To musisz wiedzieć, przed założeniem implantów zębów

0
1136
implant zębów

Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Uśmiech jest niejako naszą wizytówką. Jest to pierwsza rzecz, którą się widzi przy poznaniu danej osoby dlatego, jest tak ważny. Jednak sytuacje życiowe są bardzo różne, ale obecna medycyna jest tak rozwinięta, że można zrobić implanty zębów. 

Implanty zębów: przygotowanie do zabiegu

Co trzeba wiedzieć przed założeniem implantów? Są to bardzo ważne kwestie, do których trzeba się dostosować. Implanty zębów potrzebują odpowiedniego, wcześniejszego przygotowania, które zaleci nam dentysta. Gdy chcemy, by nasze implanty się przyjęły, to trzeba zrobić wcześniej konsultację z lekarzem, który dokładnie nas poinformuje o tym, które implanty będą nam zakładane. Następnie jest wykonywana tomografia komputerowa zębów dzięki, czemu lekarz ma pewność, jak wyglądają nasze zęby wraz z dziąsłami od środka. Gdy mamy większe ubytki między zębami, to stomatolog może określić indywidualną obudowę implantów, by były one dopasowane idealnie do jamy ustnej pacjenta. Co najważniejsze sam pacjent tuż przed zabiegiem wszczepienia implantów nie może się stresować. Stres nie jest w niczym potrzebny, a może doprowadzić do niepotrzebnych sytuacji w gabinecie. Przed zdecydowaniem się na taki zabieg należy wybrać dobrą klinikę, gdzie lekarze mają doświadczenie w tej dziedzinie. Dlatego najlepszym miejscem na przeprowadzenie takiego zabiegu jest Cracow Dental Centre. Jest to miejsce gdzie założymy implanty zębów w Krakowie u najlepszych lekarzy z bardzo dużym doświadczeniem. Sam zabieg wszczepiania implantów jest prowadzony w znieczuleniu. Dzięki temu pacjent nie czuje żadnego bólu. Czas trwania takiego zabiegu może sięgać od 30 minut do nawet 3 godzin. Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu jest robiony implant oraz ile implantów będziemy mieć robione.  Bardzo ważne po całym zabiegu wszczepieniu implantów, jest zachowanie wzorowej higieny oraz stosowanie się do rad stomatologa.

Co ile wymienia się implanty zębów? 

Należy pamiętać, że implanty zębów trzeba wymieniać. Trzeba także kontrolować takie implanty co kilkanaście miesięcy. W pierwszych miesiącach po założeniu implantów należy skontrolować je u stomatologa w przeciągu od 3 do 6 miesięcy. Implanty zębów wymienia się w ciągu 10 lat od założenia. Może się także zdarzyć, że implanty będzie trzeba wymienić już po 5 latach, jednak są to bardzo rzadkie przypadki. Dzięki stałej kontroli będziemy wiedzieć, w jakim czasie będzie potrzeba wymiany. Wszystko także zależy od tego, jaki mamy stan jamy ustnej oraz od tego, jak dbamy o swoje implanty od czasu ich założenia. Im będziemy dbać lepiej, tym dłużej nam posłużyć implanty. 

Dla kogo są przeznaczone implanty?

Implanty są przeznaczone najczęściej dla osób dorosłych. Implanty zębowe zakłada się także osobom, które są po różnych przejściach zdrowotnych, gdzie mają duże ubytki zębowe. Są także przypadki, gdzie genetycznie uwarunkowania zniekształcają nasz uśmiech i możemy wcześnie stracić zęby. Z reguły jednak najwcześniej zakłada się implanty osobom, które są w wieku zbliżonym do trzydziestu lat. Są oczywiście rzadkie przypadki, gdzie zakłada się implanty dzieciom, jednak muszą to być już dzieci, które pozbyły się swoich mlecznych zębów. Dzięki takim implantom pacjenci mogą mieć znów piękny i zdrowy uśmiech, a w przypadku choroby mogą mieć nowy uśmiech. Takie implanty pomogą mieć nie tylko estetyczny wygląd, ale także umożliwią jedzenie wszelkich potraw. 

Jakie są koszty takich implantów? 

Koszt implantów sięga od 3500 tysiąca w górę. Wszystko zależy od tego, jaki weźmiemy materiał na implant zęba. Cena jest także uzależniona od tego, ile zębów będziemy mieć wszczepianych. Do ceny należy także doliczyć materiały dodatkowe w tym śruby gojące i śruby zamykające. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze implanty zębów będą bardzo dobrze umiejscowione. Im lepsze będziemy mieć zabezpieczenie, tym większa pewność, że nasze implanty będą się dłużej trzymały w bardzo dobrej kondycji. 

Na implanty zębowe trzeba  się umówić z dużym wyprzedzeniem czasowym. Da nam to wiele możliwości, by ustalić termin, który jest dla nas dogodny. Trzeba pamiętać, że na takie implanty zębowe należy zarezerwować kilka wizyt, gdyż na pierwszej wizycie u stomatologa nie zostaną od razu założone implanty. Również trzeba zarezerwować kilka wizyt po założeniu do kontroli implantów oraz na zdjęcie szwów. Po założeniu implantów w terminie przeważnie dwóch tygodni należy umówić się na zdjęcie szwów. Dzięki temu będziemy mieć od razu zrobioną kontrolę naszych implantów zębowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]