Woda termalna – czy warto ją stosować?

0
1603
jakie działanie ma woda termalna?

Woda termalna znana jest każdemu. Jest to krystalicznie czysta woda, która zawiera unikalne kompozycje składników mineralnych i pierwiastków. Dochodzi do tego poprzez powolną wędrówkę z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Ma wiele właściwości leczniczych oraz pielęgnacyjnych.

Woda termalna – co zawiera?

Woda termalna jest wodą bogatą w różne minerały i mikroelementy, dzięki temu jej wpływ jest bardzo korzystny na naszą skórę. Jej zaletą jest to, że jest hipoalergiczna. Część składników, które są zawarte w wodzie termalnej odkłada się w warstwie rogowej naskórka, natomiast pozostała część przenika do jej głębszych warstw. W wyniku otrzymujemy ukojenie.

Wodą termalna jest bardzo często wykorzystywana do produkcji kosmetyków. Na skórę działa najlepiej taka woda termalna, która zawiera wiele składników, ale w małych ilościach. Taki rodzaj wody nazywamy niskozmineralizowaną.

Wody termalne, które są dostępne na rynku różnią się pomiędzy sobą składem, skład wody termalnej jest uzależniony od tego, z jakiego źródła została pobrana woda. W naturze nie ma dwóch źródeł, które by miały takie same substancję.

Przeczytaj też: http://www.zdrowienatopie.pl/na-czym-polega-peeling-chemiczny/

Jakie zastosowanie ma woda termalna?

Woda termalna jest bardzo często wybierana i używana przez kobiety, ponieważ jest bardzo uniwersalna, a przy tym naturalna. W składzie nie znajdziemy żadnych substancji chemicznych.

Woda termalna najczęściej jest wykorzystywana do łagodzenia podrażnień, ukojenia skóry oraz jej orzeźwienia. Świetnie sprawdzi się w formie płatków kosmetycznych, które zostały nią nasączone, jak i jako kompres na opuchnięte, przemęczone oczy.

Gdy wybieramy się na urlop, zwłaszcza w ciepłe miejsce, jest to niezawodny dodatek. Zwłaszcza na plaży, gdzie skóra jest przesuszona i podrażniona. Poprzez atomizer jest rozpylona delikatna mgiełka, która okala skórę i zapewnia jej odpowiednie nawilżenie.

Może być również wykorzystywana do scalenia lub odświeżenia makijażu.

Jak używać wody termalnej?

Wodę termalną powinno się stosować przez cały rok, zwłaszcza w okresie grzewczym. Każdego dnia, zarówno rano, jak i wieczorem powinniśmy po oczyszczeniu skóry twarzy otulić ją mgiełką wody termalnej. Jeżeli chcemy możemy stosować ją również w ciągu dnia, zawsze wtedy kiedy czujemy potrzebę.

Woda termalna sprawdzi się również do łagodzenia miejsc po depilacji, wystarczy spryskać powierzchnię, która była poddana depilacji.

Źródło: https://beautyandbio.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]